26 medali zdobyli zawodnicy naszych klubów na OOM Małopolska 2017 w biegach narciarskich

W dniach od 25 lutego do 1 marca na tra­sach COS w Zako­pa­nem w ra­mach Ogól­no­pol­skiej Olim­pi­ady Mło­dzieży Mało­pol­ska 2017 w spor­tach zimo­wych rywa­li­zo­wano w bie­gach nar­ciar­skich. Pier­wszą kon­ku­ren­cją był sprint tech­niką kla­sy­czną, nastę­pnie od­były się biegi łączone i na dys­tan­sach oraz sprint dru­ży­nowy. Star­to­wali Junio­rzy i Juniorki A i B. Łącznie zawo­dnicy z klu­bów naszego Zrze­sze­nia zdo­byli 26 medali — 11 złotych, 8 srebrnych i 7 brą­zo­wych. Naj­lep­szym zawo­dni­kiem całych zawo­dów był Mate­usz Hara­tyk z NKS Trój­wieś Bes­ki­dzka, który zdo­był 4 złote medale w kate­gorii Junior A.

W sprincie techniką klasyczną wśród Juniorek A najlepsza okazała się Klaudia Kołodziej z LKS Witów Ski Mszana Górna, a brązowy wywalczyła Agata Warło z NKS Trójwieś Beskidzka. Po złoto w kategorii Juniorka B sięgnęła Monika Skinder z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski.
Najlepszym Juniorem A okazał się Mateusz Haratyk z NKS Trójwieś Beskidzka, trzecie miejsce zajął jego klubowy kolega — Wojciech Fojcik. W kategorii Junior B. srebrny medal wywalczył Krzysztof Puda z LKS Klimczok Bystra.
26 lutego na trasach COS Zakopane Juniorzy A i B oraz Juniorki A i B rywalizowali w biegu łączonym i na dystansach. Juniorzy A mieli do pokonania 10 kilometrów klasykiem i 10 kilometrów łyżwą. Po złoto sięgnął Mateusz Haratyk z NKS Trójwieś Beskidzka. Juniorki A startowały na dystansie 5 km techniką klasyczną i 5 km techniką dowolną. Najlepsza okazała się Agata Warło z NKS Trójwieś Beskidzka, srebrną medalistką została Klaudia Kołodziej z LKS Witów Ski Mszana Górna (+ 52,0 sek).

Juniorzy B rywalizowali w biegu indywidualnym na 7,5 kilometra techniką klasyczną. Wygrał Marek Welusz z SS-R LZS Sokół Szczyrk, a trzeci był Jan Żółkiewski z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski.
Juniorki B startowały w biegu indywidualnym na 5 kilometrów techniką klasyczną. Złoty medal zdobyła Klaudia Pytel z SS-R LZS Sokół Szczyrk, która o 8,1 sekundy wyprzedziła Monikę Skinder z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski.
28 lutego rywalizowano techniką dowolną na skróconych dystansach — od 5 do 7,5 kilometrów. Juniorzy A mieli do pokonania 7,5 kilometra. Trasę najszybciej przebiegł Mateusz Haratyk z NKS Trójwieś Beskidzka, który uzyskał czas o 21,5 sekundy lepszy od Łukasza Bachledy z KS Obidowiec Obidowa. Skład podium uzupełnił Wojciech Fojcik z NKS Trójwieś Beskidzka (+ 34,3 sek).

Juniorki A biegły 5 kilometrów. Wygrała Agata Warło z NKS Trójwieś Beskidzka, a trzecia była Klaudia Kołodziej z LKS Witów Ski Mszana Górna.

Wśród Juniorów B na dystansie 5 kilometrów triumfował Marek Welusz z SS-R LZS Sokół Szczyrk. Juniorki B też startowały w biegu na 5 kilometrów. Brązowy medal wywalczyła Weronika Kaleta z LKS Hilltop Wiśniowa Osieczany.
Ostatnią konkurencją OOM w narciarstwie klasycznym były sztafety sprinterskie, rozgrywane techniką klasyczną. W kategorii Junior A zwyciężyła ekipa NKS Trójwieś Beskidzka (Wojciech Fojcik i Mateusz Haratyk), srebro dla KS Obidowiec Obidowa (Kacper Goździak i Łukasz Bachleda)
Wśród Juniorów B srebrny medal wywalczyli biegacze MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski (Bartosz Głaz i Jan Żółkiewski). Wśród Juniorek A srebro zdobyła drużyna UKS Hubal Białystok (Magda Kułakowskia i Agata Dakowicz), a wśród Juniorek B srebro dla MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski (Katarzyna Sendecka i Monika Skinder), a brąz dla LKS Hilltop Wiśniowa-Osieczany (Iwona Piekarz i Weronika Kaleta).