2 złote medale zdobyli zawodnicy z naszych klubów na HME w łucznictwie

Dwa złote medale przy­wio­zła pol­ska repre­zen­ta­cja z Halo­wych Mi­strzostw Europy w łucz­ni­ctwie se­nio­rów i ju­nio­rów, które roze­grane zos­tały w dniach 7-12 marca we fran­cus­kiej miej­sco­wości Vittel. Złoty medal zdo­była dru­żyna se­nio­rek w skła­dzie Karo­lina Fara­sie­wicz (KS Obu­wnik Pru­dnik), Nata­lia Leś­niak Wio­leta Myszor (obie LKS Łucz­nik Żywiec). Dru­gie złoto, tym razem w łukach blocz­ko­wych zdo­była ju­niorka LKS Łucz­nik Żywiec Maria Skholna.

W finale Polki pokonały 6:2 reprezentantki Francji. W pierwszej partii nasze łuczniczki w sześciu strzałach zdobyły 58 punktów, na co Francuzki odpowiedziały tylko 54 punktami. Druga partia była bardziej wyrównana i zakończyła się rezultatem 57:54 dla Biało-Czerwonych. Trzeci set to popis Francuzek. Zawodniczki znad Loary trafiły pięć dziesiątek w sześciu próbach i pokonały Polki 59:56. Czwarta partia zakończyła się triumfem naszej reprezentacji 56:54. Ten medal jest drugim w historii krążkiem drużyny kobiet na halowych mistrzostwach Europy. Po raz pierwszy i ostatni tytuł ten trafił nad Wisłę w 2000 roku podczas Halowych Mistrzostw Europy w Spale.

Startująca po raz pierwszy w barwach Polski Ukrainka Maria Shkolna, studentka AWF Kraków, pokonała w finale Rosjankę Barimę Aiurzanaevą (143:138).

Niestety nie udało się wywalczyć medali polskim juniorom. Najpierw wyższość Brytyjek musiały uznać nasze juniorki w składzie Magdalena Śmiałkowska (KS Społem Łódź), Anna Tobolewska (ULKS Zryw Dobrcz) i Sylwia Zyzańska (LKS Łucznik Żywiec). Mecz zakończył się wynikiem 6:0. Potem juniorzy Oskar Kasprowski (LKS Łucznik Żywiec), Andrzej Neścior (KS Agros Zamość) i Marek Szafran (KS społem Łódź) ulegli Rosjanom 6:2. Obydwie polskie drużyny zajęły ostatecznie miejsca czwarte.