20 medali zdobyli zawodnicy z naszych klubów na Mistrzostwach Polski Juniorów w Zapasach — styl wolny

W dniach 7-9 kwietnia w Staszowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Zapasach w stylu wolnym. Startowało 126 zawodników z 53 klubów — w tym 37 klubów Zrzeszenia LZS. Zawodnicy z naszych klubów zdobyli łącznie 20 medali — 4 złote, 4 srebrne i 8 brązowych. W turnieju stoczono 212 walk. Klasyfikację drużynową wygrał LKS Mazowsze Teresin, na trzecim miejscu uplasował się LKS Ceramik Krotoszyn.

Mistrzami Polski zostali: kat. 55 kg Żosef Baghramyan (ZKS Koszalin), 66 kg Patryk Ołenczyn (LKS Dąb Brzeźnica — Rudnik), 74 kg Paweł Malicki (LKS Orzeł Namysłów), 120 kg Jakub Brylewski (LKS Ceramik Krotoszyn).

Wicemistrzami Polski zostali: 55 kg Dominik Gęba (LMKS Krasnystaw), 60 kg Krystian Brzeziński (MLUKS Karlino), 74 kg Remigiusz Waśkowski (LKS Dąb Brzeźnica — Rudnik), 84 kg Jakub Szymula (LUKS Suples Kraśnik).

Brązowe medale wywalczyli: 50 kg Damian Trojanowski (MLUKS Gwiazda Szczuczyn), 55 kg Piotr Kuszerski (ULKS Bizon Milicz) i Adrian Wagner LKS Mazowsze Teresin), 60 kg Kordian Skrzyński (AKS Białogard), Adam Górzyński (ULKS Gryf Wojnowo), 66 kg Konrad Króliczak (LKS Mazowsze Teresin), 74 kg Cezary Sadowski AKS Białogard) i Sebastian Bąk (MLKS Wisła Świecie), 96 kg Jakub Darmochwał (KS Agros Zamość) i Karol Chołuj (AKS Białogard), 120 kg Bartosz Staniaszek (LKS Mazowsze Teresin) i Damina Chołuj (AKS Białogard).

Fot. PZZap. (Śląsk)