34 medale zdobyli zawodnicy z klubów naszego Zrzeszenia na 35. Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w warcabach 100-polowych.

8 kwietnia w Karpaczu zakończyły się 35. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w warcabach 100-polowych. O medale rywalizowano w trzech konkurencjach: grze klasycznej, aktywnej i błyskawicznej. Pierwsze Młodzieżowe MP rozegrano w Gdańsku w 1983 roku. Rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych, a w zawodach startowały 32 osoby. W tym roku do Karpacza przyjechało prawie 130 zawodników z 16 klubów. Zawodnicy z 5 klubów naszego Zrzeszenia zdobyli łącznie 34 medale.

W kategorii juniorek do lat 16 i do lat 23 w grze klasycznej mistrzynią została Klaudia Zaborniak, brązowy medal w kategorii U-16 wywalczyła Angelika Żuk — obie z LKS Unia Horyniec Zdrój. Wśród juniorek do lat 19 srebrny medal zdobyła Katarzyna Stańczuk z LKS Olymp Błonie. Mistrzem juniorów do lat 16 został Szymon Polinceusz z LKS Grom Złota Dama Poczesna, a juniorów do lat 19 Karol Cichocki LKS Olymp Błonie. Brązowy medal do lat 19 wywalczył Jakub Gazda LKS Unia Horyniec Zdrój. W kategorii junior do lat 23 wszystkie medale zdobyli zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS — zwyciężył Mateusz Stańczuk z LKS Olymp Błonie, drugi był Krzysztof Kortas z LUKS Zefir Janikowo, a trzeci Daniel Skowronek GZ LZS Darłowo.

W grze aktywnej junior do lat 13 złoto zdobyła Klara Kornaga, a srebro Kinga Hulak — obie LKS Unia Horyniec Zdrój. Ich koleżanka Klaudia Zborniak była najlepsza w kategorii do 16 lat i w kategorii do lat 23, w kategorii U-19 triumfowała zdobyła Katarzyna Stańczuk z LKS Olymp Błonie. W kategorii U-23 srebrny medal wywalczyła Monika Prycz LKS Grom Złota Dama Poczesna. Wśród juniorów U-16 brązowy medal wywalczył w grze aktywnej Szymon Polinceusz z LKS Grom Złota Dama Poczesna. W kategorii do 19 lat złoto dla Karola Cichockiego LKS Olymp Błonie, srebro dla Bartosza Malaka LUKS Zefir Janikowo, a brąz dla Jakuba Gazdy LKS Unia Horyniec Zdrój. Trzy medale także dla naszych juniorów do lat 23 — złoto Krzysztof Kortas z LUKS Zefir Janikowo, srebro Mateusz Stańczuk z LKS Olymp Błonie, brąz Marcin Dernoga LUKS Zefir Janikowo.

W warcabach błyskawicznych w kategorii juniorek do lat 13 złoto wywalczyła Kinga Hulak LKS Unia Horyniec Zdrój, a srebro Agata Flisikowska LKS Zuch Rychlik. Wśród juniorek do lat 16 złoto dla Klaudii Zborniak LKS Unia Horyniec Zdrój, a do lat 19 dla Katarzyny Stańczuk LKS Olymp Błonie. Srebro w kategorii juniorek do lat 23 wywalczyła Klaudia Zborniak, a brąz Monika Pyrcz LKS Grom Złota Dama Poczesna. Srebrny medal w warcabach błyskawicznych juniorów do lat 16 Szymon Polinceusz z LKS Grom Złota Dama Poczesna. Złoto w kategorii juniorów do lat 19 wywalczył Karol Cichocki, brąz Jakub Gazda. Wśród juniorów do lat 23 złoto dla Daniela Skowronka GZ LZS Darłowo, srebro dla Krzysztofa Kortasa, a brąz dla Mateusza Stańczuka.

Wydarzeniem turnieju w grze aktywnej i błyskawicznej był występ niespełna 5 — letniego Nikodema Koszewskiego.