55 medali zdobyli zawodnicy z naszych klubów na Mistrzostwach Polski w sumo seniorów i młodzieżowców

W Strzelcach Opolskich 2 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Polski w sumo seniorów i młodzieżowców. Stanowiły one ostatni etap kwalifikacji do reprezentacji kraju na zbliżające się mistrzostwa Europy. Startowały kobiety i mężczyźni. Łącznie na dojo walczyło ponad 150 zawodników, z 19 klubów, w tym 9 klubów Zrzeszenia LZS. Zawodnicy z naszych klubów zdobyli łącznie w obu kategoriach wiekowych 55 medali — seniorzy zdobyli ich 21 (mężczyźni 8, kobiety 13), młodzieżowcy 34 (kobiety 17, mężczyźni 17).

Wśród seniorów mistrzami Polski zostali: 70 kg Paweł Pieprzak LUKS Syrena Gnojnica, 92 kg Jakub Darmochwał KS Agros Zamość, 100 kg Oskar Kozanka-Lipka LKS Spartakus Pyrzyce. Tytuły wicemistrzowskie wywalczyli: Rafał Głodek LUKS „Lubzina” Lubzina w kat. 85 kg i Mikołaj Małecki UKS Samson przy SP Kobylin w kat. 100 kg. Brązowe medale zdobyli: 85 kg Karol Stasiewicz UAKS Podlasie Białystok, 92 kg Mateusz Trofimczuk UAKS Podlasie Białystok i 100 kg Bartosz Wojciechowski UKS Samson przy SP Kobylin.

Wśród seniorek mistrzyniami kraju zostały: 65 kg Magdalena Macios LUKS „Lubzina” Lubzina i 73 kg Magda Skrajnowska KS ONI Lublin. Tytuły wicemistrzyń zdobyły: 55 kg Klaudia Pieprzak LUKS Syrena Gnojnica, 73 kg Karolina Pieprzak LUKS Syrena Gnojnica, 80 kg Wiktoria Maćkowiak LKS Spartakus Pyrzyce i +95 kg Sylwia Iwaniuk ULKS Olimpijczyk Chełm. Brązowe medale wywalczyły: 55 kg Weronika Ryło KS Agros Zamość i Aleksandra Darłak LUKS Syrena Gnojnica, 65 kg Sara Rejniak LUKS „Lubzina” Lubzina, 75 kg Jagoda Jochaniak UKS Samson przy SP Kobylin, 80 kg Magdalena Radom KS Agros Zamość, 95 kg Klaudia Dudek UKS CSW Lider Zamość, kat. open Wiktoria Maćkowiak LKS Spartakus Pyrzyce.

W kategorii U-23 kobiet mistrzyniami kraju zostały: 55 kg Klaudia Pieprzak LUKS Syrena Gnojnica, 60 kg Sara Rejniak LUKS „Lubzina” Lubzina, 75 kg Jagoda Jochaniak UKS Samson przy SP Kobylin, 80 kg Wiktoria Maćkowiak LKS Spartakus Pyrzyce. Srebrne medale zdobyły: 55 kg Patrycja Jezuwid LUKS Syrena Gnojnica, 60 kg Sylwia Kamińska LUKS „Lubzina” Lubzina, 70 kg Magda Skrajnowska KS ONI Lublin, 75 kg Magdalena Radom KS Agros Zamość, +80 kg Sylwia Iwaniuk ULKS Olimpijczyk Chełm. Brązowymi medalistkami zostały: 55 kg Paulina Zygmunt LKS Spartakus Pyrzyce i Julia Jankowiak UKS Samson przy SP Kobylin, 65 kg Edyta Siemkowicz KS Agros Zamość i Anna Dworak ULKS Olimpijczyk Chełm, 70 kg Monika Sowa UKS Samson przy SP Kobylin, 75 kg Iwona Łyp KS Agros Zamość i Kamila Jędrzejewska UKS CSW Lider Zamość, +80 kg Klaudia Dudek UKS CSW Lider Zamość.

Wśród młodzieżowców mistrzami kraju zostali: 60 kg Przemysław Kubisztal LUKS „Lubzina” Lubzina, 70 kg Wojciech Lenczewski UAKS Podlasie Białystok, 85 kg Rafał Głodek LUKS „Lubzina” Lubzina, 92 kg Jakub Darmochwał KS Agros Zamość, 100 kg Bartosz Wojciechowski UKS Samson przy SP Kobylin. Srebrne medale zdobyli: 85 kg Karol Stasiewicz UAKS Podlasie Białystok, 92 kg Mateusz Trofimczuk UAKS Podlasie Białystok, 100 kg Oskar Kozanka-Lipka LKS Spartakus Pyrzyce, 115 kg Rafał Wróblewski UKS CSW Lider Zamość. Brązowe medale wywalczyli: 60 kg Marcin Ziarnik LUKS „Lubzina” Lubzina i Kacper Mateja UKS CSW Lider Zamość, 70 kg Przemysław Wiszowaty UAKS Podlasie Białystok, 85 kg Przemysław Jaremczuk KS Agros Zamość, 92 kg Jakub Nowakowski LUKS „Lubzina” Lubzina i Jakub Trajkowicz LKS Spartakus Pyrzyce, 100 kg Mikołaj Małecki UKS Samson przy SP Kobylin, 115 kg Mateusz Złotnik UKS CSW Lider Zamość.

Fot. Agnieszka Pospiszyl