Indywidualne Mistrzostwa LZS Województwa Podlaskiego w Szachach

9 kwietnia w Danówku odbyły się Indywidualne Mistrzostwa LZS Województwa Podlaskiego w Szachach pod patronatem Prezesa Spółdzielni Mleczarskiej „Mlekpol” w Grajewie Edmunda Borawskiego. W zawodach wzięło udział 148 zawodników w wieku od lat 4 do 83. Organizatorami mistrzostw byli: Spółdzielnia Mleczarska „Mlekpol” w Grajewie, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Podlaskie Zrzeszenie LZS w Białymstoku, Wójt Gminy Grajewo, Ministerstwo Sportu i Turystyki. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonali Stanisław Szleter — Wójt Gminy Grajewo i Jolanta Surażyńska — Dyrektor Gimnazjum w Danówku. Mistrzostwa zostały rozegrane zgodnie z regulaminem — 9 rund systemem szwajcarskim w 10 kategoriach podzielonych na 2 grupy A i B. W grupie A startowali gimnazjaliści i starsi, w grupie B uczniowie podstawówek i młodsi. Klasyfikację generalną w grupie A wygrał 20-letni Przemysław Filewicz z MUKS Stoczek 45 Białystok, drugi był 16-letni Radosław Filewicz z tego samego klubu, trzeci 17-letni Krzysztof Tylenda z KSz Hańcza Suwałki.

Klasyfikację generalną w grupie B wygrała 11-letnia Martyna Walendykiewicz KSz Hańcza Suwałki, drugie miejsce zajęła 13-letnia Malwina Szewczyk MUKS Stoczek 45 Białystok, a trzecie 10-letni Hubert Pieczulis KSz Hańcza Suwałki.