Michał Kwiatkowski drugi w wyścigu Amstel Gold Race, Katarzyna Niewiadoma trzecia

Michał Kwiatkowski, wychowanek naszego klubu TKK Pacific Toruń, obecnie zawodnik Team Sky, ponownie pokazał, że jest w wysokiej formie. Jego drugie miejsce w Amstel Gold Race to po zwycięstwach w Strade Bianche i Mediolan-San Remo kolejny wspaniały rezultat. Tym razem lepszy od Polaka był Philippe Gilbert (Quick-Step Floors), mistrz Belgii. Amstel Gold Race to pierwszy z tryptyku ardeńskich klasyków. Przed wyścigiem mężczyzn odbył się wyścig kobiet — trzecie miejsce zajęła w nim Katarzyna Niewiadoma, wychowanka WLKS Krakus Swoszowice. Na podium stanęła z Holenderką Annemiek van Vleuten, bo co w kolarstwie niezwykłe, obie finiszowały na trzecim miejscu.

Michał Kwiatkowski wygrał ten wyścig dwa lata temu. W tym roku zaatakował z małej grupki uciekinierów na ostatnim wzniesieniu przed metą, dołączył do niego Gilbert. Rozgrywka przed metą przypominała nieco finisz na torze — nasz zawodnik ruszył do przodu, uzyskał nawet niewielką przewagę, ale odpowiedź Belga była skuteczna.

19 kwietnia odbył się kolejny ardeński wyścig — Walońska Strzała. Michał Kwiatkowski zajął w nim 7 miejsce. W wyścigu startował też po miesięcznej przerwie inny wychowanek naszego klubu (WLKS Krakus Swoszowice), brązowy medalista olimpijski Rafał Majka, który jeździ obecnie we grupie Bora-Hansgrohe — zajął 29 lokatę. Natomiast Kasia Niewiadoma w wyścigu kobiet ponownie zajęła trzecie miejsce. 23 kwietnia ostatni ardeński klasyk — wyścig Liege-Bastogne-Liege.

Fot. Facebook M. Kwiatkowski