Paweł Śmiłowski, zawodnik UKS Hubal Białystok wywalczył 2 brązowe medale na ME juniorów w badmintonie

W dniach 7-16 kwietnia 2017 w Mulhouse odbyły się  Mistrzostwa Europy Juniorów w badmintonie — drużynowe i indywidualne. Do Francji pojechało 12 osób — 6 zawodniczek i 6 zawodników, w tej kadrze były dwóch zawodników z klubów Zrzeszenia — Paweł Śmiłowski z UKS Hubal Białystok i Michał Sobolewski SKB Suwałki. Reprezentacja przywiozła 3 medale — wszystkie brązowe, dwa z nich zdobył Paweł Śmiłowski — pierwszy w mikście z Magdaleną Świerczyńską (UKS Baranowo), a drugi w deblu z Robertem Cybulskim (UKS Unia Bieruń). Trzeci brązowy medal wywalczył debel kobiet Aleksandra Goszczyńska (UKSB Millenium Warszawa) z Wiktorią Dąbczyńską (MKS Orlicz Suchedniów). Trenerem naszego podwójnego medalisty jest Paweł Lenkiewicz. W półfinale nasz debel przegrał z Anglikami 14:21, 15:21, którzy w finale przegrali z Francuzami, zaś mikst uległ Szkotom: 21:19; 14:21; 20:22, którzy w finale przegrali z Rosjanami.

Nasz singlista z Suwałk Michał Sobolewski przegrał niestety już swój pierwszy pojedynek. W turnieju drużynowym Polska dotarła do ćwierćfinału, w którym przegrała z Danią.