12 medali zdobyli zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS na Mistrzostwach Polski Juniorów w Zapasach w Stylu Klasycznym

W Radomiu w dniach 20-21 kwietnia odbyły się Mistrzostwach Polski Juniorów w Zapasach w Stylu Klasycznym. Startowało 83 zawodników z 37 klubów, w 18 klubów Zrzeszenia. Stoczono 129 walk. Najliczniej obsadzona była kategoria 74 kg — 18 zapaśników. Zawodnicy z naszych klubów zdobyli 12 medali — 3 złote, 3 srebrne i 6 brązowych. Drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej wywalczył AKS Piotrków Trybunalski.

Mistrzami Polski zostali: 60 kg Bartosz Skóra AKS Piotrków Trybunalski, 66 kg Albert Nowak MLUKS Orlik Wierzbica i 74 kg Krzysztof Niklas GKS Cartusia Kartuzy.

Tytuły wicemistrzów wywalczyli: 50 kg Piotr Burcon KS Agros Zamość, 60 kg Łukasz Socha AKS Piotrków Trybunalski, 96 kg Patryk Kamiński MKS Cement Gryf Chełm.

Brązowe medale zdobyli: 50 kg Damian Kolanek UKS Iron Bulls Bielawa, 55 kg Michał Twardowski AKS Piotrków Trybunalski, 60 kg Cezary Nowak MLUKS Orlik Wierzbica, 66 kg Kacper Gajda AKS Piotrków Trybunalski, 84 kg Michał Łysomirski MKS Cement Gryf Chełm, 120 kg Kacper Troć MKS Cement Gryf Chełm.