Artur Kozłowski obronił tytuł mistrza Polski w maratonie

Artur Kozłowski (MULKS MOS Sieradz) obronił w Warszawie tytuł mistrza Polski w biegu maratońskim zajmując, z czasem 2:12:38, trzecie miejsce w maratonie Orlenu (IAAF Silver Label Road Race). Najszybciej trasę w stolicy pokonał Kenijczyk Felix Kimutai (2:10:34). Gdy rok temu Kozłowski triumfował na błoniach PGE Narodowego jego sukces okrzyknięto niespodzianką. Sieradzanin pokonał wówczas m.in. głównego faworyta i twarz imprezy Henryka Szosta. Dziś, olimpijczyk z Rio de Janeiro, od początku biegł w ścisłej czołówce. Od 30 km był czwarty, przed 40 kilometrem wyprzedził Etiopczyka Fufę i finiszowała jako trzeci. Wicemistrzem Polski został Przemysław Dąbrowski (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża), który uzyskał czas 2:26:30. Brązowym medalistą krajowego czempionatu został Radosław Kasprzak (TL ROW Rybnik) finiszujący z wynikiem 2:30:52.

W Biegu Oshee na 10 km piąty był Szymon Kulka (ULKS Lipinki) i druga Katarzyna Kowalska (LKS Vectra Włocławek).

W zawodach udział wzięło w sumie ok. 17 tys. osób. Startem była rekordzistka świata i mistrzyni olimpijska w rzucie młotem Anita Włodarczyk, a medale na mecie wręczał m.in. utytułowany dyskobol Piotr Małachowski.