12 medale naszych juniorów na Mistrzostwach Polski w Tenisie Stołowym

W dniach 27-30 kwietnia w Wałbrzychu odbyły się Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w Tenisie Stołowym. Uprawnionych do startu było 64 juniorów i 64 juniorki (decyduje lista rankingowa). Zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli 12 medali – 4 złote, 4 srebrne i 4 brązowe. Gwiazdami mistrzostw były niewątpliwie siostry Katarzyna i Anna Węgrzyn (UKS MLKS Śnieżnik Stronie Śląskie), które wywalczyły 5 medali. Katarzyna Węgrzyn została mistrzynią kraju w grze pojedynczej, jej siostra Anna wywalczyła srebrny medal, obie triumfowały w grze podwójnej, były też w drużynie (trzecia zawodniczka Marianna Pietkiewicz), która zdobyła złoty medal, Anna Węgrzyn do „siostrzanego woreczka medali” dorzuciła złoto w grze mieszanej – jej partnerem był Samuel Kulczycki (ASTS Olimpia-Unia Grudziądz), który na swoim koncie zaliczył 4 medale, m.in. mistrzostwo indywidualne.

W grze podwójnej kobiet srebrny medal zdobyła Wiktoria Ziemkiewicz (GLKS Nadarzyn) – jej partnerką była Agata Zakrzewska (SCHiS Hals Warszawa). Brązowe medale w grze pojedynczej wywalczyły: Sandra Kozioł i Weronika Mielnicka (UKS Dojlidy Białystok) i Katarzyna Hennig i Agata Szczuka (LUKS Chełmno). W grze podwójnej mężczyzn srebrny medal zdobył Przemysław Walaszek (UKS Dojlidy Białystok), partnerował mu Michał Majchrzak (KS Gwiazda Bydgoszcz). W grze mieszanej srebrny medal zdobyli Przemysław Walaszek i Sandra Kozioł.

Brązowe medale w turnieju drużynowym wywalczyły zawodniczki LUKS Chełmno – Katarzyna Hennig, Zuzanna Błażejewicz i Agata Szczuka oraz juniorzy MLKS Ostródzianka Ostróda – Kacper Petaś, Mateusz Lipiński, Krystian Kawiak, Wojciech Chrząszcz i Jędrzej Żebrowski.