36 medali zdobyli zawodnicy z naszych klubów na Mistrzostwach Polski U-20 w podnoszeniu ciężarów kobiet i mężczyzn

W dniach 28-30 kwietnia w Łukowie odbyły się Mistrzostwa Polski U-20 w podnoszeniu ciężarów kobiet i mężczyzn. Startowało ponad 160 zawodników i zawodniczek z 58 klubów, w tym 35 z klubów Zrzeszenia LZS. Łącznie zawodnicy z naszych klubów zdobyli 36 medali — 21 juniorki i 15 juniorzy. Klasyfikację łączną klubową wygrał MGLKS Tarpan Mrocza przed LKS Znicz Biłgoraj. Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został Kacper Kłos z Tarpana Mrocza, startujący w kat. 85 kg. Zawody oglądał m.in. wiceminister Sportu i Turystyki Jerzy Stawiarski.

Wielki sukces odniosły nasze atletki, który zdobyły 21 medali na 24 możliwe do zdobycia — 6 złotych, 7 srebrnych i 8 brązowych.

Mistrzyniami Polski zostały: 48 kg Sylwia Oleśkiewicz LKS Omega Kleszczów, 53 kg Elżbieta Bielak LKS Znicz Biłgoraj, 58 kg Patrycja Kołtowska LKS Polwica Wierzbno, 63 kg Magdalena Mędza WLKS Nowe Iganie, 69 kg Klaudia Głąb LKS Dobryszyce, +90 kg Magdalena Karolak KKS Włókniarz Konstantynów.

Wicemistrzynie to: 48 kg Paulina Kudłaszyk LKS Budowlani-Całus Nowy Tomyśl, 53 kg Klaudia Witkowska MKS Unia Hrubieszów, 58 kg Aleksandra Pepłowska CLKS Mazovia Ciechanów, 63 kg Marta Wesoła LKS Budowlani-Całus Nowy Tomyśl, 69 kg Eliza Wcisłak MLKPC Sokołów Podlaski, 90 kg Diana Flak MKS Unia Hrubieszów, +90 kg Elżbieta Uziak WLKS Nowe Iganie.

Brązowe medale wywalczyły: 48 kg Klaudia Ołubek LKS Omega Kleszczów, 53 kg Kamila Czechowska LKS Polwica Wierzbno, 58 kg Katarzyna Żabińska LKS Dobryszyce, 63 kg Anna Grala UOLKA Ostrów Maz., 69 kg Katarzyna Rak LKS Znicz Biłgoraj, 75 kg Małgorzata Kożuchowska AKS Myślibórz, 90 kg Angelika Bednarz WLKS Nowe Iganie, +90 Natalia Nowacka LKS Znicz Biłgoraj.

Juniorzy na 24 możliwe do zdobycia medale wywalczyli 15 — 4 złote, 6 srebrnych i 5 brązowych. Mistrzami Polski zostali: 69 kg Szymon Jurecki MGLKS Tarpan Mrocza, 77 kg Kacper Badziągowski MGLKS Tarpan Mrocza, 85 kg Kacper Kłos MGLKS Tarpan Mrocza, 105 kg Marcin Izdebski ŁKS Orlęta Łuków.

Wicemistrzowie to: 56 kg Jakub Kudryk UKS Meyer Elbląg, 62 kg Kacper Magielnicki MULKS Zivre Terespol, 69 kg Dariusz Januś MLKS Lechia Sędziszów Małopolski, 85 kg Łukasz Kwapich MGLKS Tarpan Mrocza, 94 kg Marcin Zwolak LKS Znicz Biłgoraj, +105 Jarosław Jarnut LKS Budowlani-Całus Nowy Tomyśl.

Brązowe medale wywalczyli: 56 kg Dawid Milczarek AKS Białogard, 62 kg Cezary Bączek UMLKS Radomsko, 69 kg Dominik Góralski LKS Polwica Wierzbno, 77 kg Łukasz Boncik ŁKS Orlęta Łuków, 85 kg Daniel Goliasz CLKS Mazovia Ciechanów.

Fot. PZPC Facebook