80 medali dla naszych zawodników na OOM w zapasach

W Drzonkowie w dniach 28 kwietnia — 4 maja o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach — styl klasyczny, styl wolny i zapasy kobiet — walczyło ponad 450 zapaśników i zapaśniczek. Do zdobycia było 120 medali — zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli ich 80! W stylu wolnym tych medali było 32, w stylu klasycznym 21, a zapaśniczki zdobyły ich 27. Na matach OOM walczyli kadeci, czyli zawodnicy do lat 17.

Najwięcej medali do tego „zapaśniczego worka” wrzucili wolniacy — 32, w tym 9 złotych, 8 srebrnych i 15 brązowych. Startowali zawodnicy z 61 klubów, w tym 39 to kluby Zrzeszenia LZS. W tym stylu w klasyfikacji klubowej w pierwszej dziesiątce znalazło się 9 naszych klubów. Wygrał LKS Mazowsze Teresin przed LUKS Suples Kraśnik i LKS Ceramik Krotoszyn.

27 medali zdobyły nasze kadetki — 7 złotych, 6 srebrnych i 14 brązowych. Startowały zapaśniczki z 52 klubów, w tym 32 to kluby Zrzeszenia. W klasyfikacji klubowej w pierwszej dziesiątce uplasowało się 7 naszych klubów — drugie miejsce zajął LUKS Suples Kraśnik, a trzecie MKS Cement Gryf Chełm.

21 medali zdobyli zapaśnicy stylu klasycznego — 5 złotych, 6 srebrnych i 10 brązowych. Startowali zawodnicy z 54 klubów, w tym 25 to kluby Zrzeszenia. W klasyfikacji drużynowej w pierwszej dziesiątce znalazło się 7 naszych klubów — trzecie miejsce zajął MLKS Agros Żary.

Mistrzami OOM w stylu klasycznym zostali: 42 kg Piotr Lewandowski JLKS Olimp Janów Lubelski, 63 kg Aleksander Mielewczyk GKS Cartusia Kartuzy, 69 kg Jakub Majdański MLKS Agros Żary, 76 kg Szymon Szymonowicz MKS Cement Gryf Chełm, 100 kg Jakub Antoszewski KS Agros Zamość.

Mistrzowie OOM w stylu wolnym: 42 kg Mateusz Łuszczyński ZKS Koszalin, 46 kg Adrian Gorczyca WLKS Siedlce, 54 kg Ryszard Rydzewski UKS Zapasy Kołobrzeg, 58 kg Jakub Makuch LKS Orzeł Namysłów, 63 kg Karol Czegus LUKS Suples Kraśnik, 69 kg Szymon Wojtkowski LKS Ceramik Krotoszyn, 76 kg Ernest Dorosz MLUKS Zapasy Włodawa, 85 kg Kamil Sykuła LMKS Krasnystaw, 100 kg Jakub Antoszewski KS Agros Zamość

Mistrzyniami OOM zostały: 38 kg Klaudia Zalewska MLKS Wisła Świecie, 43 kg Marta Gruszkiewicz LUKS Suples Kraśnik, 46 kg Natalia Walczak MLUKS Karlino, 49 kg Klaudia Czyzio LUKS Suples Kraśnik, 56 kg Angelika Mytkowska ZKS Koszalin, 60 kg Patrycja Dudek MKS Cement Gryf Chełm, 65 kg Wiktoria Chołuj AKS Białogard.

Fot. strona www OOM 2017