Katarzyna Rutkowska mistrzynią kraju w biegu na 10 000 m

W Rybniku 29 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w biegu na 10 000 metrów. W biegu kobiet przez ponad połowę dystansu na prowadzeniu znajdowała się Iwona Bernardelli (LKS Vectra Włocławek), następnie — do ostatniego okrążenia — włocławianka prowadziła na zmianę z Katarzyną Rutkowską (KS Podlasie Białystok). Ostatecznie zawodniczka z Podlasia, trenowana przez Tomasza Dąbrowskiego, pokonała rywalkę o ponad sześć sekund. W biegu mężczyzn mistrzem został Arkadiusz Gardzielewski (WKS Śląsk Wrocław), a najlepszym zawodnikiem z klubów Zrzeszenia LZS okazał się Damian Roszko z KS Podlasie Białystok.

Bardzo dobrze spisał się niespełna 20-letni Grzegorz Ebel z MLKS Baszta Bytów, który w drugim starcie w karierze poprawił rekord życiowy o ponad 40 sekund, czasem 29:55.77 wypełnił wskaźnik PZLA na bydgoskie Mistrzostwa Europy U23. W mistrzostwach zajął 8 miejsce.