Sukcesy zawodników KTS-K GOSRiT Luzino i KS Zamek Kurzętnik na Mistrzostwach Polski w Kickboxingu

W dniach 6-7 maja w Rydzynie k. Poznania odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu. O tytuły walczyli juniorzy, kadeci młodsi i starsi w ligh-contact i pointfighting oraz seniorzy w pointfighting. Startowało 675 zawodników i zawodniczek z 75 klubów, w tym kickbokserzy z klubów naszego Zrzeszenia: KTS-K GoSRiT Luzino, KS Zamek Kurzętnik, LKSW Pomorze Świnoujście, UKS Diament Pstrągowa, MLKS Spider Złotów, LZS Poprawa Siedlików. W sumie zawodnicy z tych klubów zdobyli łącznie 23 medale — 8 złotych, 4 srebrne i 11 brązowych. Najwięcej medali zdobyli zawodnicy Zamku Kurzętnik — 9 i KTS-K GOSRiT Luzino — 7. Trenerami w tym ostatnim klubie są Rafał KarczTomasz Hirsz, zawodnicy Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego — oni również startowali w mistrzostwach w kategorii senior i w pointfightingu zdobyli medale: Rafał Karcz złoty, a Tomasz Hirsz brązowy. W mistrzostwach startowali też ich podopieczni z WSS i zdobyli 3 medale (kadetki starsze Nikola SiecińskaNatalia Stemplewska oraz senior  Adam Wróbel). Brawo trenerzy! Dodajmy jeszcze, że najlepszą zawodniczką w kategorii wiekowej kadetek starszych uznana została ich podopieczna Zuzanna Kalbarczyk z Luzina. Jak widać wspieranie dzieci i młodzież z Wejherowa i Luzina przez samorządy lokalne i prywatnych sponsorów przynosi efekty.

Mistrzami Polski zostali: Małgorzata Nastały — KTS-K GOSRiT Luzino, kat. do 50 kg kadetka starsza pointfighting, Paulina Stenka — KTS-K GOSRiT Luzino, kat. do 70 kg juniorka pointfighting, Filip Stark — KTS-K GOSRiT Luzino, kat. do 74 kg junior pointfighting, Zuzanna Kalbarczyk — KTS-K GOSRiT Luzino, kat. do 60 kg kadetka starsza light contact, Klaudia Kendziorska — Zamek Kurzętnik, kat. do 42 kg kadetka młodsza light contact, Piotr Kołakowski — Zamek Kurzętnik, kat. do 84 kg senior pointfighting, Wiktor Wilkanowski — Zamek Kurzętnik, kat. do 57 kg junior pointfighting, Wiktoria Trybińska — LKSW Pomorze Świnoujście, kat. +57 kg kadet starszy pointfighting.

Wicemistrzostwo wywalczyli: Zuzanna Kalbarczyk — KTS-K GOSRiT Luzino, kat. do 60 kg kadetka starsza pointfighting, Sandra Pikron — KTS-K GOSRiT Luzino, kat. do 65 kg kadetka starsza pointfighting, Paweł Kendziorski — Zamek Kurzętnik, kat. +69 kg kadet starszy light contact, Adam Szeliga — Zamek Kurzętnik, kat. do 47 kg kadet młodszy light contact.

Brązowe medale zdobyli: Filip Stark — KTS-K GOSRiT Luzino, kat. do 74 kg junior light contact, Szymon PodlaszewskiOskar Rogowski — KS Zamek Kurzętnik, kat. do 69 kg junior light contact, Kamil Wiśniewski — KS Zamek Kurzętnik, kat. do 63 kg junior light contact, Dawid Szadkowski — LZS Poprawa Siedlików, kat. do 57 kg junior light contact, Hanna Przeniczna — LZS Poprawa Siedlików, kat. do 55 kg juniorka light contact, Oliwier Stelmach — MLKS Spider Złotów, kat. do 47 kg kadet starszy light contact, Mieszko Siemiątkowski — Zamek Kurzętnik, kat. do 42 kg kadet młodszy light contact, Wioleta Grodzka — UKS Diament Pstrągowa, kat. do 42 kg kadetka młodsza light contact, Cecylia Somska — LKSW Pomorze Świnoujście, kat. do 65 kg juniorka pointfighting, Gabriela Zienko — LKSW Pomorze Świnoujście, kat. do 55 kg juniorka pointfighting.