Złoto Moniki Michalik, srebro Magomedmurada Gadżijewa na ME w zapasach seniorów

W dniach 2-7 maja w Nowym Sadzie odbyły się Mistrzostwa Europy w Zapasach seniorów. O medale walczyli zawodnicy w stylu wolnym i klasycznym oraz kobiety. Polska reprezentacja wróciła z nich z dwoma medalami — złoty medal wywalczyła w kat. 63 kg Monika Michalik, wychowanka naszego klubu Orlęta Trzciel, obecnie zawodniczka Grunwaldu Poznań, a srebrny medal zdobył Magomedmurad Gadżijew w kat. 70 kg w stylu wolnym, zawodnik AKS Białogard (ubiegłoroczny mistrz Europy). W mistrzostwach startowało 5 polskich zawodników w stylu wolnym, w tym 4 z klubów Zrzeszenia LZS, 7 w stylu klasycznym, w tym czterech z naszych klubów oraz 6 zapaśniczek, tylko jedna z klubu Zrzeszenia LZS.

W stylu klasycznym zapaśnik KS Sobieski Poznań Edgar Babajan w kat. 80 kg zajął 5 miejsce przegrywając walkę o medal z reprezentantem Turcji 5:6 — w ubiegłym roku nasz zawodnik był wicemistrzem Europy. Jego kolega klubowy Tadeusz Michalik w kat. 85 kg był 12. Dwaj zawodnicy AKS Piotrków Trybunalski Mateusz Bernatek (66 kg) i Radosław Grzybicki (98 kg) zajęli odpowiednio 10 i 7 miejsce.

W stylu wolnym oprócz Gadżijewa startowało jeszcze trzech zawodników z klubów Zrzeszenia LZS. Robert Baran LKS Ceramik Krotoszyn w kat. 125 kg zajął 7 miejsce, Krzysztof Bieńkowski AKS Białogard w kat. 65 kg był 16, a jego kolega klubowy Zbigniew Baranowski zajął w kat. 86 kg 5 miejsce.

Katarzyna Mądrowska Feniks Pesta Stargard zajęła w kat. 58 kg 9 miejsce. Monika Michalik zdobyła tytuł mistrzyni Europy po raz czwarty w swojej karierze. Wywalczyła ten medal w dniu swoich 37 urodzin.

Z ubiegłorocznych ME w Rydze nasi reprezentanci przywieźli pięć krążków: 1 złoty, 2 srebrne i 2 brązowe.

Fot. Międzynarodowa Federacja Zapasów