Beniaminek Starogard Gdański zwycięzcą pomorskiego turnieju chłopców „Mała Piłkarska kadra Czeka”

24 maja na obiektach GOSRiT w Luzinie odbył się finał wojewódzki VI Turnieju LZS  Mała Piłkarska Kadra Czeka. W zawodach uczestniczyło 8 drużyn z terenu całego Pomorza wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach. Sportowej rywalizacji przyglądali się ambasadorzy tegorocznych turniejów, którzy rozpoczynali swoją piłkarską karierę w tych zawodach, byli z nami: Rafał Kaczmarczyk (wychowanek LKS Powiśle Dzierzgoń, zawodnik m.in. Lechii Gdańsk, Widzewa Łódź, Górnika Zabrze, Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski), Karol Piątek (wychowanek LKS Błyskawica Luzino, zawodnik Lechii Gdańsk, Cracovi Kraków, Termalica Bruk-Bet Nieciecza), Paweł Buzała (wychowanek Sparty Złotów, zawodnik Lecha Poznań, Lechii Gdańsk, GKS Bełchatów, Górnika Łęczna).

Po 5 godzinach sportowej rywalizacji najlepsza drużyną zawodów okazał się Beniaminek Starogard Gdański, który w wielkim finale pokonał GOSRiT Kleba Luzino. Na najniższym stopniu podium stanął ULKS U2 Bytów, który w finale pocieszenia pokonał Chrobry Charbrowo. Kolejne miejsca zajęli: SP Leśniewo, Osiczanka Osice, GKS Linia, KS Bruskowo Wielkie.

Po zakończeniu turnieju odbyła się  uroczystości wręczenia nagród, w której uczestniczyli wspomniani wcześniej ambasadorzy turnieju, obecnie trenerzy GOSRiT Luzino oraz  Jarosław Wejer wójt Gminy Luzino, Sylwester Piątek, radny Gminy Luzino oraz Piotr Klecha, dyrektor GOSRiT Luzino oraz przewodniczący Rady Wojewódzkiej LZS. Zawody zostały dofinansowane przez Pomorski Urząd Marszałkowski, Gminę Luzino, WIKĘD, KLEBA. Organizatorem był Pomorski LZS, partnerem Lechia Gdańsk SA.

Zwycięzca turnieju wraz z najlepszą drużyną finału Turnieju Piłkarska Kadra Czeka rocznik 2002, GOSRiT el professional Luzino otrzymają pamiątkowy puchar w przerwie ekstraklasowego meczu Lechia Gdańsk — Pogoń Szczecin 28 maja br. Wraz ze zwycięzcami imprezy na mecz  zostały też zaproszone 2 i 3 zespoły turniejów. Dodajmy, że wyróżniający się zawodnicy zostaną zaproszeni przez partnera turnieju, Lechię Gdańsk SA na piłkarskie testy.