Wojciech Bystrzycki wygrywa XXXV Wyścig Kolarski Dobczyce 2017 i zostaje mistrzem Krajowego Zrzeszenia LZS

W dniach 26-28 maja odbył się 4-etapowy XXXV Wyścig Kolarski Dobczyce 2017, był to zarazem XIV Memoriał im. Józefa Tropaczyńskiego oraz Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS Juniorów „Złote Koło”. Organizatorem wyścigu było Krajowe Zrzeszenie LZS, Małopolskie Zrzeszenie LZS oraz klub WLKS Krakus. Współorganizatorami: Małopolski Urząd Marszałkowski, Starostowie Powiatów limanowskiego i myślenickiego oraz Urzędy Gmin: w Raciechowicach, Łapanowie, Trzciance, Jodłowniku i sponsorzy. Wyścig dofinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki. W zawodach startowali także zawodnicy z Rosji, Czech i Estonii.

Mistrzem juniorów Krajowego Zrzeszenia LZS został Wojciech Bystrzycki z UKS Mróz Jedynka Kórnik, I wicemistrzem został Dawid Migas TKK Pacific Nestle Fitness, a II wicemistrzem Adam Kuś MLKS Wieluń. Klasyfikację drużynową wygrał UKS Copernicus/SMS Toruń przed TKK Pacific Nestle Fitness i KS Deichmann Abus Mat Sobótka. Najcenniejszą nagrodą w tym wyścigu jest „koszulka w grochy” dla najlepszego „górala”, której fundatorem jest Rafał Majka. W tym roku zdobył ją Czech Hynek Palicka.

26 maja odbył się pierwszy etap wyścigu — kolarze ścigali się na 80 km trasie wokół Szczyrzyc. Pierwszy linię mety przejechał zawodnik z Kaliningradu (Rosja) Ivan Yatsenko, tuż za nim finiszował najlepszy z „elzetesiaków” Antoni Gańko z UKS Copernicus/SMS Toruń. Z 14-sekundową stratą przyjechał za nimi cały peleton, najszybszy na finiszu był Czech Vladimir Miksanik, czwarty był Mikołaj Konieczny KKS Gostyń, a piąty Adam Kuś MLKS Wieluń.

Drugi dzień wyścigu kolarze zaczęli od jazdy indywidualnej na czas. Mieli do przejechania 5 km na trasie w Droginii. Wygrał Wojciech Bystrzycki z UKS Mróz Jedynka Kórnik, drugi był Szymon Drobny z WLKS Krakus — BBC Czaja, a trzeci Mikołaj Konieczny KKS Gostyń. Tego samego dnia odbył się trzeci etap liczący 72 km — kolarze ścigali się wokół Łapanowa. Wygrał go Czech Vladimir Miksanik, drugi był Szymon Drobny WLKS Krakus — BBC Czaja, trzeci Kacper Walkowiak UKS Copernicus/SMS Toruń, a czwarty, czyli trzeci z „elzetesiaków” Mikołaj Konieczny KKS Gostyń.

Ostatniego dnia wyścigu kolarze ścigali się na 110 km trasie wokół Raciechowic. Ten etap wygrał Nikita Bondarczuk z Kaliningradu, drugi był Dawid Migas TKK Pacific Nestle Fitness, trzeci Adam Kuś MLKS Wieluń, a czwarty Wojciech Bystrzycki z UKS Mróz Jedynka Kórnik.

Podczas wyścigu prowadzono także inne klasyfikacje: punktową (biała koszulka, sponsor Drobdex) wygrał Szymon Drobny z WLKS Krakus — BBC Czaja; aktywnych (błękitna koszulka, sponsor La Bicicletta restaurant & cafe/Tournet) Nikita Bondarczuk z Kaliningradu, najlepszy zawodnik rocznika 2000 (zielona koszulka, sponsor BBC Czaja) Ivan Yatsenko z Kaliningradu, awansujących (czarna koszulka, sponsor Raso) Mateusz Manowski LKUKS Pszczyna DSR Author.