Mikołaj Gutek zwycięzcą 61. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Orlików” Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej
im. płk Skopenko

Mikołaj Gutek z drużyny Reprezentacja Polski wygrał 61. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Orlików” Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej im. płk Skopenko, drugie miejsce zajął Roman Gladysh z Ukraina Track Team, a trzeci był Paweł Zaleśny z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne. Ten 6-etapowy wyścig rozpoczął się 30 maja w Zamościu, na starcie stanęło 80 kolarzy z Polski, Ukrainy i Białorusi. Do końcowej mety, która również była w Zamościu dojechało 67 zawodników. Klasyfikację punktową wygrał Paweł Zaleśny, górską Jakub Murias z TC Chrobry Scott Głogów I, aktywną Vladyslav Zubar z Ukraina National Team. Klasyfikację drużynową wygrała Reprezentacja Polski, drugie miejsce zajęła KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, a trzecie Ukraina Track Team. Organizatorem wyścigu jak co roku było Krajowe Zrzeszenie LZS, Ukraińska Federacja Kolarska i Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Lublinie. Kierownikiem wyścigu był Wacław Słomkowski.

Uroczysty start wyścigu nastąpił 30 maja na rynku w Zamościu. Kolarze mieli do przejechania 154,2 km. Trasa wiodła m.in. przez Szczebrzeszyn, Frampol i Zakrzew. Najszybciej i to z dużą, bo minutową przewagą, trasę pokonał kolarz Reprezentacji Polski PZKol — Mikołaj Gutek. Drugi był zawodnik reprezentacji Ukrainy — Roman Gladysh, a trzeci kolarz KS Pogoni Mostostal Puławy — Patryk Soliński. Pierwszy etap był również etapem Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS orlików ze startu wspólnego i ten tytuł wywalczył trzeci na mecie Patryk Soliński, tytuły wicemistrzów zdobyli Bartosz Rudyk z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz i Paweł Zaleśny z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne.

31 maja rozegrano kolejny etap — jazda indywidualna na czas na dystansie 12 km. Wygrał ją zawodnik KS Pogoń Mostostal Puławy — Filip Maciejuk. 12 sekund straty zanotował drugi na etapie Patryk Górecki z Reprezentacji Polski PZKol, a trzeci ze stratą 25 sekund był ukraiński zawodnik Vitaliy Hryniv. Zwycięzca pierwszego etapu zajął 8 miejsce i choć stracił do Maciejuka 40 sekund zachował koszulkę lidera. Tego samego dnia odbył się też 3 etap wyścigu, kolarze mieli do przejechania 127,4 km. Był to szczęśliwy dzień dla zawodników z KK Tarnovia Tarnowe Podgórne — dwóch z nich po szybkiej i emocjonującej końcówce najszybciej przecięło linię mety. Pierwszy był Tobiasz Pawlak, drugi Paweł Zaleśny, trzecie miejsce zajął kolarz z grupy ALKS Ocetix Iglotex Grudziądz — Mariusz Gąsiorowski.

4 etap rozegrano 1 czerwca — liczył 157,6 km. Wygrał go Filip Maciejuk z KS Pogoń Mostostal Puławy, za nim finiszował zawodnik Chrobrego Głogów — Jakub Jąkała, a trzeci był zwycięzca Tobiasz Pawlak z Tarnovii.

5 etap Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Przyjaźni Polsko Ukraińskiej rozegrany 2 czerwca nie był długi, ale na pewno trudny. Kryterium uliczne na ulicach Zamościa liczyło tylko 75 km. Po piętnastu okrążeniach najlepszy na finiszu okazał się kolarz grupy TC Chrobry Scott Głogów II — Dawid Gieracki. Tuż za nim na mecie zameldował się Norbert Banaszek z Reprezentacji Polski PZKol, a trzecią lokatę zajął Paweł Zaleśny z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne.

Szósty, ostatni etap wyścigu — rozegrany 3 czerwca na trasie liczącej 145,5 km — nie przyniósł większych zmian w klasyfikacji generalnej. Polscy zawodnicy zgodnie pilnowali kolarzy z Ukrainy by ci nie stworzyli zagrożenia dla naszego lidera. Etap wygrał zawodnik KS Pogoni Mostostal Puławy Mateusz Kazimierczak, drugi był Bartosz Rudyk ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, a trzeci Paweł Zaleśny z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne. Lider — Mikołaj Gutek kontrolował sytuację i przyjechał w grupie nie tracąc przewagi jaką wypracował sobie na pierwszym etapie.