26 medali zdobyli zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów kobiet i mężczyzn

W dniach 9-11 czerwca w Zamościu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w podnoszenie ciężarów kobiet i mężczyzn. Startowało 29 zawodniczek i 70 zawodników. Rywalizację wśród pań rozegrano wg. „starych” siedmiu kategorii wagowych. Dwie najcięższe (kat. 90 kg i kat. + 90 kg) połączono i rozegrano jedną – + 75 kg. Zawodniczki i zawodnicy z klubów LZS zdobyli łącznie 27 medali — atletki zdobył ich 15 (5 złotych, 4 srebrne i 6 brązowych), atleci 11 (5 złotych, 2 srebrne i 4 brązowe). W punktacji klubowej wśród kobiet najlepsze gospodynie z KS Agros Zamość, wśród mężczyzn CLKS Mazovia Ciechanów, punktacja klubowa łączna (k+m) dla UKS Talentu Wrocław.

Wśród kobiet złotymi medalistkami zostały: 48 kg —  Marlena Polakowska (GLKS POM-Iskra Piotrowice), 53 kg —  Agnieszka Kuczmaszewska (KS Agros Zamość), 58 kg — Agata Rok (SKS Feniks Siedlce), 63 kg — Monika Dzienis (UKS Talent Wrocław), +75 kg – Agata Sałamacha (KS Agros Zamość). Srebrne medale wywalczyły: 53 kg — Agnieszka Baczewska (UKS Talent Wrocław), 63 kg — Ewelina Czop (KS Agros Zamość), 69 kg — Elżbieta Szałajko (HKS Szopienice), 75 kg — Dorota Kubica (LKS Dobryszyce). Brązowe medale zdobyły: 48 kg — Hanna Gronowska (UKS Talent Wrocław), 53 kg — Kinga Ożóg (KS Agros Zamość), 58 kg — Daria Nowak (UKS Talent Wrocław), 63 kg — Wiktoria Tórz (LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl), 69 kg — Paulina Janiak (KKS Włókniarz Konstantynów Ł.), +75 kg — Agata Zań (LKS Znicz Biłgoraj).

Złote medale wśród mężczyzn wywalczyli: 62 kg — Patryk Czerwonogrodzki (ŁKS Orleta Łuków), 69 kg — Piotr Poniedziałek (CLKS Mazovia Ciechanów), 77 kg — Daniel Bajer (MGLKS Tarpan Mrocza),   85 kg — Patryk Słowikowski (CLKS Mazovia Ciechanów), + 105 kg —  Krystian Augustyniak (TS Nida Nidzica). Srebrne medale zdobyli: 56 kg — Jakub Nowicki (AKS Myśliborz), 105 kg — Karol Klimaszewski (MKS Rzemieślnik Malbork). Brązowymi medalistami zostali: 62 kg — Adrian Franczyk (LKS Polwica Wierzbno), 69 kg — Łukasz Słowikowski (CLKS Mazovia Ciechanów), 94 kg — Mateusz Kaszuba (SKS Feniks Siedlce). +105 kg — Julian Falkowski (UKS Meyer Elbląg).