12 medali zdobyli zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS na 53. Yonex Indywidualnych Mistrzostwach Polski Elity w Badmintonie

W dniach 15-18 czerwca w Białymstoku (po raz piąty z rzędu) odbyły się 53. Yonex Indywidualne Mistrzostwa Polski Elity w Badmintonie. 124 zawodników z całego kraju walczyło o komplet medali w pięciu kategoriach — grze pojedynczej kobiet i mężczyzn, grze podwójnej kobiet i mężczyzn i grze mieszanej. Pula nagród dla zawodników wynosiła ponad 16 tysięcy złotych. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli łącznie 12 medali — 4 złote, 4 srebrne i 4 brązowe. Do zdobycia było 20 medali.

Finały we wszystkich konkurencjach miały jednostronny przebieg — zwyciężali faworyci. Najdłuższy pojedynek — finał gry pojedynczej mężczyzn — trwał tylko 31 minut. Wszystkie spotkania zamknęły się w dwóch setach.

Złote medale w tych mistrzostwach wywalczyli — w grze pojedynczej mężczyzn Mateusz Dubowski (UKS Hubal Białystok), w grze podwójnej kobiet Agnieszka i Aneta Wojtkowskie (LKS Technik Głubczyce), w grze podwójnej mężczyzn Adam Cwalina (SKB Litpol Malow Suwałki/Robert Mateusiak (UKS Hubal Białystok), w grze mieszanej nasza „eksportowa” para z Hubala Białystok — Robert Mateusiak i Nadieżda Zięba.

W grze pojedynczej kobiet srebrny medal zdobyła Kornelia Marczak z UKS Plesbad Pszczyna. Kolejne srebrne medale dorzucili: w grze podwójnej mężczyzn Paweł Pietryja (UKS Plesbad Pszczyna)/ Przemysław Szydłowski (LKS Technik Głubczyce), w grze podwójnej kobiet zawodniczki SKB Litpol Malow Suwałki — Kamila Augustyn i Monika Bieńkowska, w grze mieszanej zaś Wojciech Szkudlarczyk (UKS Hubal Białystok)/Agnieszka Wojtkowska (LKS Technik Głubczyce).

Brązowe medale wywalczyli: w grze pojedynczej mężczyzn Mateusz Świerczyński (UKS Orkan Przeźmierowo), w grze podwójnej mężczyzn Mateusz Świerczyński (UKS Orkan Przeźmierowo)/ Piotr Wasiluk (LUKS Badminton Choroszcz), w grze mieszanej Paweł Pietryja (UKS Plesbad Pszczyna)/ Aneta Wojtkowska (LKS Technik Głubczyce) i para z SKB Litpol Malow Suwałki Michał ŁogoszKamila Augustyn.