10 zawodników z naszych klubów pojedzie na MŚ w Lekkoatletyce U-18

W dniach od 12 do 16 lipca w Nairobi (Kenia) odbędą się 10. IAAF Mistrzostw Świata U-18. Nasz kraj będzie reprezentować 21. młodych lekkoatletów urodzonych w latach 2000-2001, w tym 10 lekkoatletów z klubów Zrzeszenia LZS. Będzie to ostatnia edycja światowego czempionatu kadetów, gdyż IAAF (Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych) zdecydowało o nie kontynuowaniu tej imprezy. Pierwsza odsłona mistrzostw do lat 18 miała miejsce w 1999 roku na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy. Będą to mistrzostwa nietypowe, ze startu bowiem zrezygnowały takie jak: USA, Wielka Brytania, Szwajcaria, Dania, Norwegia, Szwecja. My, zdaniem Marcin Góra z Działu Szkolenia PZLA, który będzie w Nairobi sprawował opiekę nad młodymi sportowcami, mamy szansę na 1-2 medale. Wśród tych, na których medale liczymy są m.in. Kornel Warszawski z LKS Orkan Ostrzeszów w pchnięciu kulą lub w rzucie dyskiem oraz Łukasz Niedziałek z WLKS Nowe Iganie w chodzie na 10 km i Dawid Wegner z LUKS Start Nakło w rzucie oszczepem. Ponadto w Nairobi wystąpią następujący zawodnicy z naszych klubów: Klaudia Pawlus LLKS Osowa Sień w biegu na 2000 m z przeszkodami, Angelika Woźniak UKS Błyskawica Domaniewice w rzucie młotem, Małgorzata Czarnota ULKS Tychowo w rzucie oszczepem, Szymon Kreft LKS Ziemi Puckiej Puck w biegu na 200 m, Michał Skopiński ZLKL Zielona Góra w pchnięciu kulą, Jakub Lewoszewski KS Agros Zamość w rzucie dyskiem, Oskar Trejgo KS Podlasie Białystok w rzucie oszczepem.

Fot. PZLA