Polska druga na Drużynowych Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce — dobre starty zawodników z naszych klubów

Reprezentacja Polski zajęła w Lille (Francja) drugie miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce, przegrywając tylko z Niemcami, a wyprzedzając m.in. Francuzów i Brytyjczyków. To najlepszy wynik Biało-Czerwonych w historii ich startów na tej imprezie. Kolejna edycja drużynowych mistrzostw Europy odbędzie się w sierpniu 2019 roku w Bydgoszczy. W Lille reprezentowało Polskę 51 zawodników i zawodniczek (25 kobiet i 26 mężczyzn), w tym 7 z klubów Zrzeszenia LZS.

Z naszych zawodników najlepiej spisali się: Paweł Fajdek (KS Agros Zamość), który wygrał rzut młotem i Kamila Lićwinko (KS Podlasie Białystok), która wygrała skok wzwyż, wyrównując najlepszy tegoroczny wynik — 197 cm. Jej kolega klubowy Damian Czykier był 4 w biegu na 110 m ppł. W biegu na 5000 m Paulina Kaczyńska (WMLKS Pomorze Stargard) była 5 — to jej pierwszy start na tak prestiżowej imprezie. Czwarty w skoku w dal był Tomasz Jaszczuk (WLKS Iganie Nowe) — skoczył 7.84 — do trzeciej pozycji zabrakło mu 2 centymetrów. Niestety w biegu na 100 m ppł została zdyskwalifikowana Karolina Kołeczek (MUKS Wisła Junior Sandomierz), choć jak niektórzy uważają niesłusznie. Dominik Kopeć (KS Agros Zamość) w biegu na 100 m był 9.

Startowali też wychowankowie naszych klubów. Bieg na 3000 m wygrała Sofia Ennaoui, wychowanka LKS Lubusz Słubice. Druga na 1500 m była Angelika Cichocka, wychowanka ULKS Talex Borzytuchom.

Bardzo dobrze na 5000 m finiszował, specjalizujący się w znacznie dłuższych dystansach Szymon Kulka, który zajął 5. miejsce — jest wychowankiem UKS Lipinki, obecnie niestowarzyszony.

Fot. PZLA