13 medali naszych zawodników na XXXII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Łucznictwie

W Żywcu w dniach 1-2 lipca odbyły się XXXII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Łucznictwie. Startowało 107 łuczników (55 mężczyzn i 52 kobiety) z 26 klubów reprezentujących 12 województw. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS (było ich 12) zdobyli łącznie 13 medali (na 20 możliwych do zdobycia) — 4 złote, 4 srebrne i 5 brązowych. W klasyfikacji klubowej drugie miejsce zajął UKS Talent Wrocław, a trzecie KS Obuwnik Prudnik.

Młodzieżową mistrzynią kraju została Adrianna Trzebińska z UKS Talent Wrocław, brązowy medal wywalczyła Małgorzata Góral z KS Stella Kielce. Młodzieżowym mistrzem Polski został Kacper Helbin z KS Obuwnik Prudnik. Srebrny medal wywalczył Paweł Marzec z UKS Talent Wrocław, a brązowy medal zdobył Adam Jurzak GLKS Unia Pielgrzymka. W mikście triumfowała para KS Obuwnik Prudnik — Karolina Farasiewicz i Kacper Helbin. Srebrny medal zdobyli łucznicy UKS Talent Wrocław Adrianna Trzebińska i Paweł Marzec, a brązowy zawodnicy GLKS Unia Pielgrzymka Monika Wierzchowska i Adam Jurzak. Najlepszą drużyną męską okazała się KS Stella Kielce, srebrny medal wywalczył zespół UKS Talent Wrocław. Wśród kobiet srebrny medal zdobyła drużyna KS Społem Łódź, a brązowe MLKS Czarna Strzała Bytom i UKS Talent Wrocław.