Wólczyńska — srebro, Kośla i Brylewski — brąz na ME juniorów w zapasach

Polscy zapaśnicy zdobyli cztery medale — 1 srebrny i 3 brązowe — podczas Mistrzostw Europy Juniorów w zapasach, które zostały rozegrane w Dortmundzie w dniach 26 czerwca — 2 lipca. O medale walczyli zapaśnicy w stylu wolnym i klasycznym oraz kobiety. Trzy z tych medali wywalczyli zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS.

Pierwszy krążek zdobył Jakub Brylewski (LKS Ceramik Krotoszyn) w stylu wolnym, w kat 120 kg — w walce o brązowy medal był zdecydowanie lepszy od Turka Onur Alkanoglu. Sporą niespodziankę sprawiła Beata Kośla (LUKS Suples Kraśnik), która po przegraniu pierwszej walki z Rumunką Stefanią Claudią Priceputu, dzielnie walczyła w repasażach. Tam, najpierw pokonała Bułgarkę Fatmę Ibraimovą Mandevą, a potem bez większych problemów uporała się z Turczynką Esrą Koc i wywalczyła brązowy medal, jej przeciwniczka z pierwszej walki została mistrzynią Europy. Najlepiej z naszych zapaśników i zapaśniczek zaprezentowała się Aleksandra Wólczyńska (LUKS Suples Kraśnik), która w kategorii do 63 kg zdobyła srebrny medal. Pierwsze trzy walki Polka wygrała dość łatwo. Najsłabiej zaprezentowała się w finale, gdzie nie miała większych szans z Rosjanką Marilą Kuzniecową. Czwarty medal również brązowy wywalczyła Agata Walerzak (Unia Racibórz).

W stylu wolnym startowało 5 reprezentantów Polski, w tym dwóch juniorów z naszych klubów — Jakub Brylowski i Jakub Szymula (Suples Kraśnik), który był 15. W stylu klasycznym startowało 8 zawodników, w tym 2 z naszych klubów — Patryk Kamiński zajął 12 miejsce, a Krzysztof Niklas (Carusia Kartuzy) był 7.

W zapasach kobiet startowało 7 zawodniczek, w tym 5 z naszych klubów — Kośla i Wólczyńska zdobyły medale, a Anna Król (Cement Gryf Chełm) była 10, Alicja Czyżowicz (LKS Orzeł Namysłów) — 5, Paulina Martyka (Junior Dzierżoniów) — 17.