Kacper Sztuba z LUKS Kwisa Leśna mistrzem świata juniorów w kajakarstwie górskim

Kacper Sztuba (LUKS Kwisa Leśna) wywalczył tytuł mistrza świata juniorów w olimpijskiej konkurencji C1. Zawodnik z Leśnej pokonał w finałowym przejeździe drugiego Hiszpana Trave oraz trzeciego Niemca Tuchscherera. To drugi medal wywalczony przez Kacpra na najważniejszej juniorskiej imprezie świata. Dwa lata temu w brazylijskim Foz Do Iguassu wywalczył srebro.

Kilka dni wcześniej w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów w slalomie kajakowym. W zawodach tych wystartowała rodzinna trójka Sztubów — Bogdan Sztuba (53 l.) trener i zawodnik, oraz jego synowi synowie — Igor (24 l.) i Kacper (18 l.). Największym faworytem był najmłodszy Kacper, który w 2016 roku został mistrzem Polski seniorów w konkurencji kanadyjek jedynek (C1) jeszcze jako 17-letni junior. Igor wówczas zajął drugie miejsce. Tym razem Igor był szósty, Kacper drugi w konkurencji C1, a tato i trener Kwisy 21. (w konkurencji K1).