OOM Mazowsze 2017 — kolejne medale naszych zawodników — boks, hokej na trawie, ujeżdżanie, WKKW, MTB, pływanie

Trwa XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich. W tym roku jej gospodarzem jest Województwo Mazowieckie. Zawody rozpoczęły się 23 czerwca, a zakończą 20 sierpnia. Patronat nad imprezą sprawują Witold Bańka — Minister Sport i Turystyki, Adam Struzik — Marszałek Województwa Mazowieckiego i Andrzej Kraśnicki — Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W zawodach — w 19 konkurencjach olimpijskich — startuje ponad 4200 zawodników i zawodniczek.

W konkurencjach zespołowych, takich jak hokej na trawie, piłka nożna, piłka ręczna, piłka siatkowa plażowa, piłka wodna, rugby, w większości startują kadry wojewódzkie. W sportach indywidualnych sportowcy z poszczególnych klubów. Staramy się na bieżąco informować o sukcesach reprezentantów naszych klubów, szczególnie w sportach dla Zrzeszenia wiodących. Medale zdobywają też zawodnicy z innych dyscyplin.

W boksie kadetów złote medale wywalczyli Cyprian Gomulski BKS Orkan Gorzów Wlkp. w wadze 66 kg i jego kolega klubowy Oskar Kopera w wadze +80 kg. W hokeju na trawie kobiet złoty medal zdobyła drużyna LKS Gąsawa. Jeździectwo — w ujeżdżaniu, kategoria Duże Konie, srebrny medal zdobyła na koniu Azalia Natalia Zabagło-Pawłowicz z Sudeckiego LKS Książ, a brązowy Julia Rogowska na koniu Butterfly z LKJ Lewada Zakrzów. W WKKW w kategorii Kuce pierwsze miejsce zajął Krzysztof Podraza z JKS Dako-Galant Skibno — koń Intuicja Koński Gaj, a trzecie Dominika Siudzińska z LKS Cwał Poznań na koniu Cinamon. W WKKW w kategorii Duże Konie pierwsze miejsce zajęła Paulina Wieczorek z LKS Dragon Nowielice — koń Czarnina, drugie Oliwia Paździora z LKS Stragona Strzegom na koniu Basma. W kolarstwie MTB brązowy medal wśród juniorek młodszych wywalczyła Brygida Piersiak z KLKS Azalia Brzóza Królewska, a wśród juniorów młodszych Wiktor Wiśniewski z UKS Dream-Bike Bielawa. Mamy także medal w pływaniu — brązowy — zdobył go Michał Mikołajczyk z KKS Włókniarz 1925 Kalisz na 50 stylem dowolnym. Przed nami ze sportów tzw. wio dących w LZS jeszcze lekkoatletyka, kolarstwo torowe oraz łucznictwo.

Fot. SKJ Poczernin Facebook — na zdjęciu Krzysztof Podraza z JKS Dako-Galant Skibno