13 medali wywalczyli łucznicy z klubów Zrzeszenia na OOM Mazowsze 2017

W Warszawie, na obiekcie KS Drukarz Warszawa, w dniach 28-30 lipca odbyła się OOM Mazowsze 2017 w łucznictwie, były to również Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli na nich 13 medali (3 złote, 4 srebrne i 6 brązowych) — do zdobycia było 20 medali. Klasyfikację klubową wygrał LKS Łucznik Żywiec, trzecie miejsce zajął GLKS Unia Pielgrzymka. Startowali zawodnicy z 44 klubów (w tym 23 kluby Zrzeszenia) z 14 województw.

Wśród juniorów młodszych pierwsze miejsce zajął Oskar Kasprowski z LKS Łucznik Żywiec, drugi był Antoni Kozłowski z UKS Talent Wrocław, a trzecie miejsca zajęli — Dawid Kulik KS Stella Kielce i Andrzej Nieścior KS Agros Zamość. Startowało 86 łuczników. Srebrny medal wśród juniorek młodszych zdobyła Gabriela Sabadach GLKS Unia Pielgrzymka, brązowe wywalczyły — Agnieszka Świtała KŁ Chrobry Głuchołazy i Maja Wierzchowska GLKS Unia Pielgrzymka. Startowało 85 zawodniczek. W rywalizacji drużynowej wśród chłopców triumfował LKS Łucznik Żywiec 1 w składzie: Oskar Kasprowski, Filip Łazowski, Mateusz Mędrzak i Patryk Cacak. Brązowy medal wywalczył zespół KS Agros Zamość (Andrzej Nieścior, Bartłomiej Ostasz, Jakub I Piotr Momot). Wśród dziewcząt złoty medal zdobyły łuczniczki UKS Tramp Jarosław (Sylwia Zając, Joanna Gilowska, Agata Osuch i Natalia Marcinkiewicz), srebro wywalczyły zawodniczki KS Obuwnik Prudnik (Weronika Święcka, Paulina Pintak, Aleksandra Woźniak i Natalia Kociuga), a brązowy medal trafił do łuczniczek z GLKS Unia Pielgrzymka (Gabriela Sabadach, Maja Wierzchowska, Małgorzata Kędzierska). Srebrny medal w mikstach wywalczyli Oskar Kasprowski i Karolina Jurasz z LKS Łucznik Żywiec.