3 medale naszych kajakarzy na MŚ juniorów i U-23

By 4 sierpnia 201711 lutego, 2022Aktualności KZ Ludowych Zespołów Sportowych

30 lipca zakończyły się MŚ Juniorów i U-23 w kajakarstwie klasycznym na pięknym kameralnym torze w Pitesti/Bascov w Rumunii. Polska reprezentacja zdobyła 5 medali – jeden złoty, jeden srebrny i trzy brązowe. Trzy z nich zdobyli zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS. Srebrny medal zdobyła osada K-4 juniorów na dystansie 500 m, w jej składzie płynął Filip Weckwert z LKK Hubertus Biały Bór oraz Przemysław Korsak (G’Power Gorzów Wlkp.), Wojciech Tracz (Posania Poznań) i Bartosz Grabowski (Włókniarz Chełmża). Brązowy medal w C-4 juniorów na 500 m zdobyła osada, w której płynął Norman Zezula z MKS Piast Człuchów, a także Sebastian Aleksandrowicz (Zawisza Bydgoszcz), Patryk Kowalski (Orzeł Wałcz) i Dawid Dziurla Warta Poznań). Brązowy medal zdobyła również jego koleżanka klubowa Julia Olszewska w K-2 juniorek, także na dystansie 500 m. Partnerką Juli była Helena Wiśniewska (Zawisza Bydgoszcz). Trzeci brąz zdobyła Dorota Borowska (NOSiR Nowy Dwór Maz.) w konkurencji C-1 U23 na dystansie 500 m. Jedyny złoty medal wypływały dla Polski Justyna Iskrzycka i Paulina Paszek (obie AZS AWF Katowice) w K-2 U-23 na dystansie 500 m.

W mistrzostwach startowało prawie tysiąc zawodników z 65 państw. Rozegrano łącznie 36 konkurencji, po 18 w grupie Juniorów i U23. Polska zajęła w klasyfikacji generalnej 10 miejsce.