Natalia Walczak brązową medalistką ME Kadetek w Zapasach

W dniach 22-29 lipca 2017 roku w Sarajewie (Bośnia i Hercegowina) odbyły się Mistrzostwa Europy kadetów do lat 17 w zapasach w stylu wolnym, klasycznym i zapasach kobiet. Jedyny medal dla Biało-Czerwonych — brązowy — wywalczyła startująca w kat. 46 kg Natalia Walczak z klubu Zrzeszenia LZS — MLUKS Karlino. W małym finale potrzebowała niespełna półtorej minuty, by pokonać Aynur Jamalovą z Azerbejdżanu.

W zapasach kobiet reprezentowało Polskę 8 zawodniczek, w tym 6 z klubów naszego Zrzeszenia. Wiktoria Chołuj AKS Białogard w kat. 65 kg była 9., Agnieszka Mytkowska (ZKS Koszalin) w kat. 56 kg 5., Klaudia Czyzio Suples Kraśnik w kat. 49 kg 8., jej koleżanka klubowa Marta Gruszkiewicz w kat. 43 kg również 8., Patrycja Dudek z Cementu Gryf Chełm w kat. 60 kg zajęła 7 miejsce.

W stylu wolnym kadetów startowało 9 zawodników, w tym 8 z klubów Zrzeszenia. Pięciu reprezentantów było debiutantami na tak poważnej imprezie, co dało się zauważyć w ich występach.

Najlepiej wypadli i byli bardzo blisko zdobycia medali Karol Czegus w kat. wag. do 63 kg (LUKS Suples Kraśnik) oraz Szymon Wojtkowski w kat. wag. do 69 kg (LKS Ceramik Krotoszyn). Obaj zapaśnicy po bardzo dobrych walkach ostatecznie uplasowali się na miejscach piątych. Z dobrej strony, tocząc wyrównane choć przegrane walki, pokazał się Ernest Dorosz (MLUKS Zapasy Włodawa) w kat. wag. do 76 kg, który ostatecznie sklasyfikowany został na jedenastej pozycji. Zawodnik ten tylko przez mały błąd taktyczny w końcówce walki repasażowej nie walczył ostatecznie o brązowy medal.

Pozostali zawodnicy zajęli następujące miejsca: 9. Mateusz Łuszczyński — 42 kg (ZKS Koszalin), 13. Adrian Gorczyca — 46 kg (WLKS Siedlce), 13. Mateusz Buczkowski — 54 kg (LKS Orzeł Namysłów),  21. Jakub Makuch — 58 kg (LKS Orzeł Namysłów), 13. Kamil Sykuła — 85 kg (LMKS Krasnystaw).

W stylu klasycznym startowało również 9 polskich zapaśników, w tym 4 z naszych klubów. Najlepiej z nich wypadł w kat. 76 kg Szymon Szymonowicz (Cement Gryf Chełm), który zajął 5 miejsce (najlepsze ze wszystkich polskich zapaśników), Aleksander Mielewczyk (Cartusia Kartuzy) w kat. 63 kg był 7., Piotr Stolarczyk (Bielawianka Bielawa) w kat. 42 kg był 16., 17 miejsce zajął Jakub Antoszewski z Agrosu Zamość w kat. 100 kg.