45 medali zdobyli zawodnicy z klubów Zrzeszenia na OOM Mazowsze 2017 w lekkiej atletyce

W dniach od 4 do 6 sierpnia na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyła się 23. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyce. Były to także Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych U-18. Na podium stawali zawodnicy z 79 klubów, a startowali młodzi lekkoatleci z ponad 200 klubów. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli 45 medali — 15 złotych, 16 srebrnych i 14 brązowych. Najwięcej — po 4 — lekkoatleci z LKS Orkan Ostrzeszów i ULKS Orkan Września, a drugie miejsce w klasyfikacji punktowej zajął KS Podlasie Białystok.

Medaliści wśród juniorów młodszych.

100 m — Sebastian Charzyński MKS Durasan Płońsk i Artur Łęczycki UKS 19 Bojary Białystok nie rozstrzygnęli rywalizacji o tytuł mistrzowski — obaj zostali udekorowani złotymi medalami. Sebastian dwukrotnie poprawiał rekord życiowy. 200 m — Szymon Kreft LKS Ziemi Puckiej Puck wywalczył złoty medal (wygrał ten dystans również w hali), brąz dla Sebastiana Charzyńskiego MKS Durasan Płońsk. 3000 m — trzeci tytuł mistrza Polski w br. dla Tomasza Kurowskiego GKS Żukowo poprzednio — w hali i w biegu przełajowym. 110 m przez płotki — złoty medal wywalczył Grzegorz Mirecki LUKS Orkan Września, srebrny Jakub Czak LKS Lubusz Słubice, 16-letni mistrz Polski młodzików ’16 i najszybszy w br. 400 m ppł — złoty medal zdobył Adam Majdański (ALKS AJP Gorzów Wlkp.), który w ciągu dwóch dni zmagań poprawił rekord życiowy o prawie trzy sekundy, wicemistrzem został Sebastian Urbaniak (LIUKS Kruszwica) — mistrz Polski młodzików ’16 (200 m pł) — także pobił rekord życiowy, podobnie jak brązowy medalista Dominik Cyrson MLKS Baszta Bytów. Chód 10.000 m — „spacer” Łukasza Niedziałka (WLKS Nowe Iganie) — po raz szósty wywalczył tytuł mistrza Polski. Srebrny medal zdobył Arkadiusz Schiedel MLKS Nadwiślanin Chełmno. Skok wzwyż — srebrny medal wywalczył Przemysław Rutowicz z UMLKS Pegaz Opoczno. Skok w dal — brązowy medal wywalczył Grzegorz Mirecki LUKS Orkan Września bijąc rekord życiowy 6.88 — do srebra zabrakło 2, a do złota 9 centymetrów. Pchnięcie kulą — Piotr Goździewicz UKS 12 Kalisz, złoty medalista z Győr, o 9 cm pokonał Kornela Warszawskiego UKS Orkan Ostrzeszów; obaj z życiówkami z ostatniej kolejki. Brązowy medal zdobył Michał Skopiński ZLKL Zielona Góra. Rzut dyskiem — Jakub Lewoszewski (KS Agros Zamość) zrewanżował się Kornelowi Warszawskiemu (LKS Orkan Ostrzeszów) za ubiegłoroczną porażkę, choć zawodnik z Ostrzeszowa pobił rekord życiowy. Trzecie miejsce zajął najmłodszy z medalistów Wojciecha Marok (UKS Orkan Środa Wlkp.) Rzut młotem — brązowy medal wywalczył Paweł Misiaszek z LLKS Pomorze Stargard. Rzut oszczepem — złoty medal dla Dawida Wegnera z LUKS Start Nakło, który w najlepszym rzucie uzyskał wynik 77.23, dałby mu on wicemistrzostwo świata w Nairobi. Srebrny medal zdobył Oskar Trejgo z KS Podlasie Białystok. 10-bój — wszystkie trzy medale zdobyli zawodnicy z klubów Zrzeszenia — złoto Kacper Jastrzębski LKS Orkan Ostrzeszów, srebro Maciej Pietras LUKS Hańcza Suwałki, mistrz Polski młodzików ’16, brąz Kacper Gwiazda LKS Orkan Ostrzeszów — wszyscy z nowymi rekordami życiowymi.

Medalistki wśród juniorek młodszych.

100 m — srebrny medal wywalczyła Paulina Guzowska LUKS Orkan Września (rż), brązowy Alicja Potasznik GUKS Asy Dywity. 200 m — srebrny medal wywalczyła Paulina Guzowska LUKS Orkan Września (rż), brązowy Alicja Potasznik GUKS Asy Dywity. Co ciekawe w obydwu sprintach — 100 i 200 m — kolejność pierwszej piątki zawodniczek była taka sama. 800 m — Milena Korbut z AZS AWF Katowice, czwarta w mistrzostwach świata U-18 w Nairobi zaledwie o dwie setne sekundy pokonała o rok młodszą Zuzannę Bronowską MKS Durasan Płońsk, złotą medalistkę 14. Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Győr. 1500 m  — zwycięża Klaudia Kazimierska LKS Vectra Włocławek, srebrna medalistka 14. Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Győr, srebrny medal wywalczyła bijąc rekord życiowy Magdalena Ciołak MLUKS Rawa — Rawa Maz. 3000 m — brązowy medal zdobyła bijąc rekord życiowy Monika Dubiella z LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz. 100 m ppł — Srebrny medal wywalczyła Aleksandra Kiryluk KS Podlasie Białystok. 2000 m z przeszkodami — złoto dla rekordzistki Polski Klaudii Pawlus (LLKS Osowa Sień), piątej na MŚ w Nairobi. 4×400 m — srebrny medal dla MKS Agros Chełm. Skok wzwyż — czwarty tytuł mistrzyni Polski Martyny Lewandowskiej (MLKL Płock), wicemistrzyni świata U-18. Trójskok — brązowy medal zdobyła poprawiając rekord życiowy Marta Łada UKS Siódemka Ostrołęka (do srebra zabrakło 2, a do złota 9 centymetrów). Pchnięcie kulą — złoty medal z rekordem życiowym wywalczyła Natalia Klocek (UKS Halszka Szamotuły), mistrzyni Polski młodziczek ‘16, a brązowy Angelika Woźniak z UKS Błyskawica Domaniewice, która w rzucie młotem zdobyła srebrny medal. Rzut dyskiem — brązowy medal bijąc rekord życiowy wywalczyła Aleksandra Byczkowska LKS Ziemi Puckiej Puck. Rzut młotem — srebrny medal wywalczyła Angelika Woźniak UKS Błyskawica Domaniewice. Rzut oszczepem — srebrny medal zdobyła Małgorzata Czarnata ULKS Tychowo, a brązowy Anna Maciejewska UKS Achilles Leszno. 7-bój — Klaudia Nazarowicz z UKS Sokół Węgorzewo jako jedyna przekroczyła 5000 punktów (5062 rż) i zdobyła złoty medal.