34 medale na 36 możliwych do zdobycia wywalczyli zawodnicy z naszych klubów na OOM Mazowsze 2017 w kolarstwie torowym

W dniach 10-13 sierpnia na torze w Pruszkowie odbyły zawody w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Mazowsze 2017 w kolarstwie torowym, które są również mistrzostwami juniorów młodszych chłopców i dziewcząt. Droga do tych zawodów prowadziła poprzez zawody eliminacyjne.

Zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli prawie komplet medali — 34 na 36 możliwych do zdobycia (10 złotych, 12 srebrnych i 12 brązowych). I nie ma się co dziwić, skoro wśród uczestników 95% kolarzy, to zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS.

W wyścigu drużynowym kobiet srebrne medal wywalczył zespół ALKS Stal Intermax Houge Grudziądz, a brązowy Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy. W wyścigu mężczyzn wszystkie medale dla naszych klubów — 1. UKS Copernicus/SMS Toruń, 2. ALKS Stal Intermax Houge Grudziądz, 3. KS Społem Ulisse Central Łódź. W sprincie drużynowym kobiet również trzy medale — 1. LUKS JF Deuet Goleniów, 2. ALKS Stal Intermax Houge Grudziądz, 3. KS Społem Ulisse Central Łódź. W sprincie drużynowym mężczyzn podobnie — 1. UKS Copernicus/SMS Toruń, 2. KS Społem Ulisse Central Łódź, 3. ALKS Stal Intermax Houge Grudziądz.

W omnium kobiet, na który składał się scratch, wyścig tempowy, eliminacyjny i punktowy, zwyciężyła Nikola Seremak LUKS JF Deuet Goleniów, druga była Zuzanna Olejniczak z KKK Gostyń, a trzecia Sylwia Kulczyk z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz. Omnium mężczyzn wygrał Adam Woźniak z KS Społem Ulisse Central Łódź, drugi był Dawid Pluta UKS Koźminianka Koźminek, a trzeci Jakub Krzysztofiak ALKS Stal Intermax Houge Grudziądz.

Sprint kobiet wygrała Nikola Wielowska LUKS JF Deuet Goleniów, drugie miejsce zajęła Zofia Picz UKS Mróz Jedynka Kórnik, a trzecie — Nikola Seremak LUKS JF Deuet Goleniów. W sprincie mężczyzn Robert Rzepka z UKKS Imielin Team Corratec, drugi był Michał Gałka UKS Copernicus/SMS Toruń, a trzeci Norbert Zieliński LKS Baszta Golczewo. Robert Rzepka wygrał też keirin, drugie miejsce zajął w tym wyścigu Krzysztof Patora LUKS Dwójka Stryków, a trzecie Bartłomiej Frątczak UKS Copernicus/SMS Toruń. W keirnie kobiet triumfowała Nikola Seremak LUKS JF Deuet Goleniów, druga była Zofia Picz UKS Mróz Jedynka Kórnik, a trzecia Sandra Czamlet Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy.

W wyścigu indywidualnym na 2 km zwyciężyła Zuzanna Olejniczak KKK Gostyń, druga była Agata Świątkowska UKS Copernicus Toruń, a trzecia Karolina Różyńska ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz. Wśród mężczyzn drugie miejsce zajął Michał Gałka, a trzecie Radosław Frątczak — obaj UKS Copernicus/SMS Toruń.

Fot. PZKol. Facebook