Mistrzostwa Polski Juniorów w Łucznictwie — 11 medali naszych łuczników

W dniach 4-6 sierpnia na stadionie OSiR w Zamościu odbyły się LXVI Mistrzostwach Polski Juniorów w Łucznictwie. Startowało ponad 120 zawodników i zawodniczek. Łucznicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli 11 medali — 3 złote, 2 srebrne i 6 brązowych. Mistrzynią kraju w tej kategorii wiekowej została Sylwia Zyzańska z LKS Łucznik Żywiec, która ustanowiła nowy rekord Polski juniorek WA 1440 wynikiem 1352 pkt. Srebrny medal wywalczyła Małgorzata Maciągowska LKS Mazowsze Teresin, brązowe medale zdobyły Marta Maciejewska i Aleksandra Baran — obie KS Stella Kielce. Niestety wśród mężczyzn nie udało się zdobyć medalu, a najlepszy z zawodników z naszych klubów był Marek Szafran KS Społem Łódź, który zajął 5 miejsce.

Wśród zespołów kobiecych 3 medale dla naszych klubów — złoto — LKS Mazowsze Teresin (Małgorzata Maciągowska, Marta Narloch, Agnieszka Grądzik), srebro — LKS Łucznik Żywiec (Sylwia Zyzańska, Zuzanna Grzymek, Gloria Juszczuk i Wioletta Długoszek), brąz — KS Agros Zamość (Dominika Domańska, Kamila Biczak, Agata Brewczyńska i Kinga Pyziak).

Wśród zespołów męskich dwa medale zdobyli zawodnicy z naszych klubów — złoto KS Społem Łodź (Marek Szafran, Kamil Siczek, Krzysztof Wilk i Piotr Pospiszyl), brąz LKS Łucznik Żywiec (Dominik Patryas, Szymon Kurowski, Krystian Patryas i Konrad Słowik).

W mikście dwa brązowe medale zdobyli zawodnicy LKS Łucznik Żywiec. Pierwszą parę stanowili Krystian Patryas i Gloria Juszczuk, a drugą — Sylwia Zyzańska i Dominik Patryas.

Fot. PZŁucz. — na zdjęciu Sylwia Zyzańska