24 sportowców z klubów Zrzeszenia LZS wystąpi na XXIX Letniej Uniwersjadzie

19 sierpnia rozpoczyna się w stolicy Tajwanu Tajpej XXIX Letnia Uniwersjada. Potrwa do 30 sierpnia. Spodziewany jest udział ponad 12 tys. sportowców z ponad 150 krajów świata. Rywalizować będą w 22 sportach. Polska reprezentacja wystartuje w 14 sportach. Liczy 181 osób. Wśród nich jest 24 zawodników z klubów Zrzeszenia LZS. Nasi wystartują w badmintonie (na 7 zawodników 6 z naszych klubow): Mateusz Biernacki (AWF Warszawa, UKS Hubal Białystok), Krzysztof Jakowczuk (AWF Warszawa, UKS Hubal Białystok), Kornelia Marczak (Uniwersytet Opolski, UKS Plesbad Pszczyna), Przemysław Szydłowski (Uniwersytet Opolski, UKS Technik Głubczyce), Mateusz Świerczyński (AWF Warszawa, UKS Orkan Przeźbierowo)i Magdalena Witek (Uniwersytet Warszawski, SKB Litpol-Malow Suwałki); w lekkiej atletyce: Damian Czykier (Politechnika Warszawska, KS Podlasie Białystok), Paweł Fajdek (WSEwS Warszawa, Agros Zamość), Paulina Kaczyńska (Uniwersytet Szczeciński, WMLKS Pomorze Stargard), Klaudia Kardasz (Politechnika Opolska, KS Podlasie Białystok), Karolina Kołeczek (AWF Kraków, MUKS Wisła Junior Sandomierz), Paulina Mikiewicz-Łapińska (WSWFiT Białystok, KS Podlasie Białystok), Daria Zabawska (Politechnika Białostocka, KS Podlasie Białystok) i Grzegorz Zimniewicz (PWSZ Leszno, UKS Achilles Leszno); w łucznictwie (8 startujących, 6 z naszych klubów): Maciej Fałdziński (UJK Kielce, Stella Kielce), Adam Jurzak (Politechnika Wrocławska, GLKS Unia Pielgrzymka), Joanna Rząsa (AWF Kraków, LKS Łucznik Żywiec), Mariya Shkolna (AWF Kraków, LKS Łucznik Żywiec), Magdalena Śmiałkowska (Uniwersytet Łódzki, Społem Łódź), Sylwia Zyzańska (AWF Kraków, LKS Łucznik Żywiec): w podnoszeniu ciężarów: Monika Dzienis (UE Wrocław, UKS Talent Wrocław) i Patrycja Piechowiak (AWF Poznań, LKS Budowlani Nowy Tomyśl); w tenisie stołowym: Paweł Fertikowski (PWSZ Wałbrzych, Dekorglass Działdowo) i Klaudia Kusińska (WSTS Warszawa, GLKS Nadarzyn).

Pozostałe sporty, w których wystąpią Polacy to: gimnastyka sportowa, golf, judo, koszykówka (kobiety), pływanie, szermierka, skoki do wody, taekwondo, tenis ziemny.

Fot. Paweł Skroba