9 naszych zapaśników wystartuje na MŚ seniorów w Paryżu

Już 21 sierpnia w Paryżu rozpoczynają się Mistrzostwa Świata Seniorów w Zapasach. Startować będą zapaśnicy w stylu wolnym i klasycznym oraz kobiety. Polska Reprezentacja liczy 18 osób. W stylu wolnym na matach zobaczymy 5 Polaków, w tym 4 z klubów naszego Zrzeszenia. W kategorii 65 kg wystartuje Magomedmurad Gadżijew z AKS Białogard, w kat. 86 kg jego kolega klubowy Zbigniew Baranowski, w kat. 97 kg Mateusz Filipczak z LKS Ceramik Krotoszyn, w kat. 125 kg jego kolega klubowy Robert Baran. W stylu klasycznym zaprezentuje się 7 Polaków, w tym również 4 zapaśników z naszych klubów. Będą to: Mateusz Bernatek z AKS Piotrków Trybunalski w kat. 66 kg, jego kolega klubowy Radosław Grzybicki w kat. 98 kg oraz dwóch zawodników z KS Sobieski Poznań — Edgar Babayan w kat. 80 kg i Tadeusz Michalik w kat. 85 kg. Na matach walczyć też będzie 7 Polek, wśród nich tylko jedna z naszego klubu — Katarzyna Mądrowska z LKS Feniks Pesta Stargard w kategorii 60 kg.

Do Paryża udaje się praktycznie najmocniejszy skład, na jaki nas dziś stać. Największą nieobecną turnieju jest Monika Michalik, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro i wielokrotna medalistka mistrzostw Europy czy świata, która postanowiła zawiesić swoją karierę i spróbować sił w MMA. Na MŚ jadą głównie bardzo młode zawodniczki, perspektywiczne.

Podczas mistrzostw świata 2015 rozegranych w Las Vegas reprezentacja Polski nie zdobyła medalu, a żaden z naszych zapaśników nie zdołał awansować choćby do fazy półfinałowej. Miejmy nadzieję, że w Paryżu będzie lepiej, wszak przed nami już tylko trzy lata do IO w Tokio.