3 medale zdobyli zawodnicy z klubów Zrzeszenia na MŚ Juniorów w Kolarstwie Torowym

Z trzema medalami — dwoma srebrnymi i jednym brązowym — powróciła nasza reprezentacja z Mistrzostw Świata Juniorów w Kolarstwie Torowym, które w dniach 23-27 sierpnia odbyły się we włoskim Montichiari. Srebrny medal w scratchu zdobył Filip Prokopyszyn (LKS Trasa Zielona Góra/ SMS Świdnica), srebro w keirinie wywalczył Daniel Rochna (UKS Copernicus Toruń/SMS Żyrardów), a brąz zdobyła drużyna sprinterów w składzie: Łukasz Kowal (KKS Gostyń/SMS Żyrardów), Cezary Łączkowski (TKK Pacific Nestle Fitness Team) i Daniel Rochna.

Blisko medali była Marta Jaskulska (BMC Nowatex Ziemia Darłowska), która w scratchu zajęła 4. miejsce, wyścigu punktowym również była 4, zajęła też 8 miejsce w omnium. W sprincie mężczyzn Daniel Rochna przegrał pojedynek o brązowy medal 1:2 z Australijczykiem Jamesem Bristerem.

Z kolei duet Paulina Petri (KS Społem Łódź/SMS Żyrardów) i Nikola Sibiak (BCM Nowatex Ziemia Darłowska/SMS Żyrardów) w sprincie drużynowym zajął 5. lokatę. Filip Prokopyszyn był 6. w wyścigu punktowym. Damian Papierski (UKS Koźminianka Koźminek/SMS Świdnica) oraz Aleksandra Trzebińska (UKS Koźminianka Koźminek) w wyścigu na dochodzenie niestety nie zdołali awansować do finałów swoich konkurencji.

W wyścigu mężczyzn na 1 km ze startu zatrzymanego Polskę reprezentowali Damian PapierskiBartosz Daszkiewicz (KLTC Konin/SMS Żyrardów), zajmując odpowiednio 13. i 19. lokatę. Paulina Petri (KS Społem Łódź/SMS Żyrardów) i Nikola Sibiak (BCM Nowatex Ziemia Darłowska/SMS Żyrardów) w keirinie zmagania zakończyły na 10. i 11. miejscu.

Startujące w madisonie Oliwia Majewska (UKS Copernicus Toruń) i Wiktoria Polak (KTK Kalisz) zajęły 8. miejsce, podczas gdy nasz duet juniorów — Maciej Kwiatkowski (UKS Copernicus Toruń/SMS Toruń) i Filip Prokopyszyn — nie zdołał ukończyć tego wyścigu.