Trzy z 25 medali zdobyli zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS na Uniwersjadzie w Tajpej

Biało-czerwoni zakończyli studenckie igrzyska z dorobkiem 25 medali — 7 złotych, 9 srebrnych i 9 brązowych. Najwięcej medali zdobyli lekkoatleci — 14. Szermierze zdobyli ich 5, pływacy — 3 i taekwondziści — 3. W lekkiej atletyce reprezentanci Polski w klasyfikacji medalowej zajęli drugie miejsce (6 złotych, 4 srebrne i 4 brązowe), a w punktowej pierwsze. W Uniwersjadzie startowało 24 zawodników z klubów Zrzeszenia LZS. Zdobyli 3 medale — wszystkie w lekkiej atletyce. Paweł Fajdek (KS Agros Zamość) zdobył złoty medal rzucając młotem na odległość 79.16. Był to już jego czwarty tytuł mistrza Uniwersjady, poprzednio wygrywał z następującymi rezultatami: 2011 — 78.14, 2013 — 79.99 i 2015 — 80.05. Srebrny medal w pchnięciu kulą wywalczyła Klaudia Kardasz KS Podlasie Białystok, bijąc w ostatnim rzucie rekord życiowy. W biegu na 110 m przez płotki jej kolega klubowy Damian Czykier (13.57) zaledwie o setną część sekundy uległ w walce o srebro  Kuei-Ru Chenowi (Tajwan). Z pozostałych naszych zawodników Paulina Kaczyńska (WMLKS Pomorze Stargard) ukończyła bieg na dystansie 5000 m na piątej pozycji (przed dwoma laty była czwarta). Karolina Kołeczek (MUKS Wisła Junior Sandomierz) w biegu 100 m przez płotki uległa trójce medalistek z Mistrzostw Europy U23 w Bydgoszczy. W biegu na 800 m Paulina Mikiewicz-Łapińska (KS Podlasie Białystok) zajęła siódme miejsce. Daria Zabawska (KS Podlasie Białystok) w rzucie dyskiem do piątej kolejki zajmowała drugie miejsce, ostatecznie została sklasyfikowana na czwartej pozycji z wynikiem 56.58.

Pozostali zawodnicy z naszych klubów startujący w łucznictwie, badmintonie, podnoszeniu ciężarów i tenisie stołowym nie zanotowali większych sukcesów.

Fot. uniwersjada.pl