Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w Zapasach Kobiet — Piotrków Trybunalski 2017

W dniach 8-9 września w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w Zapasach Kobiet. Startowały kadetki (U-17), juniorki i zapaśniczki kategorii młodzieżowej. W sumie prawie 80 zawodniczek z 18 klubów reprezentujących 10 województw. Organizatorem mistrzostw było Krajowe Zrzeszenie LZS i klub AKS Piotrków Trybunalski przy współpracy Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Łodzi, Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim i Miasta Piotrków Trybunalski. Impreza została dofinansowana przez MSiT.

W turnieju kadetek stoczono 64 walki, najwięcej zawodniczek startowało w kategorii wagowej 65 kg — 11. Klasyfikację klubową wygrał LUKS Suples Kraśnik przed AKS Piotrków Trybunalski i MKS Cement Gryf Chełm, wojewódzką — lubelskie przed łódzkim i dolnośląskim.

Mistrzyniami Zrzeszenia w kat. 40 i 43 kg zostały Klaudia Zalewska MLKS Wisła Świecie i Natalia Szczypińska AKS Piotrków Trybunalski. Kategorię 46 kg wygrała Marta Gruszkiewicz LUKS Suples Kraśnik, drugie miejsce zajęła Nikola Dytrych AKS Piotrków Trybunalski, a trzecie Natalia Korbowiak MKS Cement Gryf Chełm. W kategorii 49 kg mistrzynią Zrzeszenia została Aleksandra Łysomirska MKS Cement Gryf Chełm, wicemistrzynią Monika Martyna Borowska UAKS Podlasie Białystok, a trzecie miejsce zajęła Sylwia Moskal UKS Iron Bulls Bielawa i Emilia Mlonek LUKS Suples Kraśnik/OSSM LZS. W kategorii 52 kg złoty medal wywalczyła Patrycja Trambecka KS Bloczek Team Pelplin, srebrny medal zdobyła Wioleta Giers MKS Cement Gryf Chełm, a brązowy Julia Michalska AKS Piotrków Trybunalski i Maja Niedzielska KS Sobieski Poznań/OSSM LZS. W kategorii 56 kg triumfowała Aleksandra Skudlara AKS Piotrków Tryb., druga była Amanda Nowak KS Sobieski Poznań/OSSM LZS, a trzecie miejsce zajęły: Karolina Gackowska ULKS Gryf Wojnowo i Klaudia Polak LUKS Suples Kraśnik/OSSM LZS. Mistrzynią Zrzeszenia w kat. 60 kg została Roksana Łosyk UKS Iron Bulls Bielawa, wicemistrzynią Aleksandra Anna Maziarczyk UKS CSW Lider Zamość, trzecie miejsce zajęły Joanna Barabas MKS Cement Gryf Chełm i Weronika Skóra LKS Znicz Chęciny. Najlepiej obsadzoną kategorię 65 kg wygrała Amelia Kuraszewska Husaria Fight Team Kozielice, druga była Aleksandra Strzelczyk ZKS Koszalin, a trzecie miejsce zajęły: Emilia Bagińska MLUKS Gwiazda Szczuczyn i Julia Łochowska ULKS Suples Kraśnik/OSSM LZS. W kategorii 70 kg triumfowała młodsza siostra naszej znakomitej zapaśniczki Aleksandry WólczyńskiejZuzanna LUKS Suples Kraśnik/OSSM LZS. Druga była Patrycja Pochowska ULKS Gryf Wojnowo, a trzecie miejsce zajęły: Oliwia Fudała LKS Feniks Pesta Stargard i Agata Ćwikła LUKS Suples Kraśnik/OSSM LZS.

W turnieju w kategorii juniorka/U-23 stoczono 39 walk. Klasyfikację drużynową wygrał MKS Cement Gryf Chełm przed KS Sobieski Poznań i KS Agros Zamość, wojewódzką wygrało woj. lubelskie przed wielkopolskim i pomorskim.

Mistrzynią Zrzeszenia w kat. 48 kg została Alicja Piersa MKS Cement Gryf Chełm/OSSM LZS, wicemistrzynią Paulina Kuros KS Bloczek Team Pelplin, trzecie miejsce zajęły: Katarzyna Dulęba LKS Feniks Pesta Stargard i Martyna Dytrych AKS Piotrków Tryb. W kat. 53 kg najlepsza była Katarzyna Kamińska MKS Cement Gryf Chełm, drugie miejsce zajęła jej koleżanka klubowa Klaudia Szafrańska (OSSM LZS), a trzecie Magdalena Majos ZKS Koszalin i Anna Król MKS Cement Gryf Chełm. W kat. 55 kg mistrzynią Zrzeszenia została Paulina Czechorowska MKS Cement Gryf Chełm. W kat. 58 kg złoty medal wywalczyła Patrycja Gil LUKS Suples Kraśnik/OSSM LZS, druga była Magdalena Głodek KS Bloczek Team Pelplin, a trzecia Maria Świeczak MKS Cement Gryf Chełm. W kategorii 60 kg triumfowała Kamila Pyżewska MLKS Wisła Świecie, drugie miejsce zajęła Sylwia Żebrowska LMKS Krasnystaw, a trzecie Natalia Kundegórska KS Sobieski Poznań. W kat. 63 kg tytuł mistrzyni wywalczyła Gabriela Karyś MKS Cement Gryf Chełm/OSSM LZS, wicemistrzynią została Edyta Siemkowicz KS Agros Zamość/OSSM LZS, a trzecia była Zuzanna Zubowicz MKS Cement Gryf Chełm/OSSM LZS. W kat. 69 kg najlepsza okazała się Oktawia Skraińska ZTS Sokół Lublin, drugie miejsce zajęła Paulina Martyka MULKS junior Dzierżoniów, a trzecie Karina Konarska MKS Cement Gryf Chełm/OSSM LZS i Weronika Karyś LKS Znicz Chęciny. W kat. 75 kg wygrała Karolina Nogaj KS Sobieski Poznań/OSSM LZS, druga była jej koleżanka klubowa Ada Adaszek, a trzecia Iwona Łyp KS Agros Zamość/OSSM LZS.