Wiktoria Chołuj brązową medalistką mistrzostw świata w zapasach kobiet

9 września w Atenach zakończyły się Mistrzostwa Świata Kadetów w Zapasach – startowali zawodnicy w stylu wolnym, klasycznym i w zapasach kobiet. Polscy reprezentanci wrócili z nich z jednym medalem – zdobyła go w kat. 70 kg Wiktoria Chołuj z AKS Białogard. W 1/8 finału nasza zawodniczka pokonała Litwinkę Gaucaite 7:0. W ćwierćfinale przegrała z Rosjankę Timofiejewą, ale jej przeciwniczka awansowała do finału, co pozwoliło Chołuj walczyć w repasażach. Znakomicie wykorzystała swoją szansę! Najpierw pokonała Turczynkę Gultekin, a następnie w walce o brązowy medal była lepsza od Hinduski Karuny.

W sumie w turnieju kobiet startowało jeszcze 6 Polek – wszystkie z klubów Zrzeszenia LZS. Najbliżej medalu była Angelika Mytkowska z ZKS Koszalin, która niestety przegrała z Niemką walkę o brązowy medal. Natalia Walczak MLUKS Karlino, brązowa medalista ME, odpadła już w kwalifikacjach, ale zmagała się z kontuzją łokcia, jej koleżanka klubowa Amanda Tomczyk odpadła w repasażach, podobnie jak Patrycja Dudek z MKS Cement Gryf Chełm, Klaudia Czyzio z LUKS Suples Kraśnik odpadła w 1/8 finałów, podobnie jak Magdalena Kisielińska z WLKS Siedlce/OSSM LZS.

W turnieju kadetów w stylu klasycznym startowało 6 reprezentantów Polski, w tym 3 z klubów naszego Zrzeszenia. Aleksander Mielewczyk GKS Cartusia Kartuzy/OSSM LZS odpadł w repasażach, Jakub Majdański MKS Agros Żary w 1/8 finału, a Szymon Szymonowicz MKS Cement Gryf Chełm w ćwierćfinale.

W turnieju kadetów również startowało 6 reprezentantów Polski, w tym 5 z klubów naszego Zrzeszenia. Niestety zajmowali odległe miejsca. Ryszard Rydzewski UKS Zapasy Kołobrzeg/OSSM LZS zajął 20 miejsce, Karol Czegus LUKS Suples Kraśnik przegrał już pierwszą walkę, Ernest Dorosz MLUKS Zapasy Włodawa odpadł w repasażach, Szymon Wojtkowski LKS Ceramik Krotoszyn/OSSM LZS przegrał walkę w  – finału, Mateusz Selerski LKS Mazowsze Teresin/OSSM LZS przegrał pierwszą walkę.