13 medali zdobyli zawodnicy z klubów Zrzeszenia na Mistrzostwach Polski Seniorów w Zapasach w stylu klasycznym

W dniach 14-15 września w Raciborzu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Zapasach w stylu klasycznym. Wzięło w nich udział 110 zawodników z 26 klubów (w tym 12 klubów Zrzeszenia) reprezentujących 12 województw. Stoczono w sumie 180 walk. Zapaśnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli 13 medali – 5 złotych, 3 srebrne i 3 brązowych. Drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej zajęli zawodnicy AKS Piotrków Trybunalski, a trzecie KS Sobieski Poznań.

Mistrzami Polski zostali: 59 kg – Edward Barsegjan (GKS Cartusia Kartuzy), 66 kg – Gevorg Sahakyan (GKS Cartusia Kartuzy), 80 kg – Edgar Babayan (KS Sobieski Poznań), 85 kg – Tadeusz Michalik (KS Sobieski Poznań), 98 kg – Radosław Grzybicki (AKS Piotrków Trybunalski).

Srebrne medale wywalczyli: 71 kg – Edgar Melkumov (Fundacja Morena Żukowo), 85 kg – Michał Król (AKS Piotrków Trybunalski), 98 kg Marcin Olejniczak (KS Sobieski Poznań).

Brązowe medale zdobyli: 59 kg – Dawid Szkodziński (AKS Piotrków Trybunalski) i Dominik Sikora (KS Sobieski Poznań), 71 kg – Sebastian Bir (GKS Cartusia Kartuzy/OSSM LZS), 75 kg – Jacek Tomaszewski (AKS Piotrków Trybunalski), 85 kg – Piotr Kępski (AKS Piotrków Trybunalski).