43 medale zdobyli lekkoatleci z naszych klubów na MP Młodzików (U-16)

W Białej Podlaskiej odbył się w dniach 23-24 września Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego, czyli Mistrzostwa Polski Młodzików (U16). Zawodnicy z klubów naszego Zrzeszenia zdobyli 43 medale — 15 złotych, 12 srebrnych i 16 brązowych. Mistrzynią Polski w biegu na 100 m została Magdalena Niemczyk (UKS Titi Taka Kolbuszowa), brązowy medal wywalczyła Olga Rzeszewska (ALKS AJP Gorzów Wlkp.) podobnie jak przed rokiem w Słubicach. Brązowy medal na tym dystansie wśród mężczyzn wywalczył Kamil Wilczyński (LKS Pogórze Skoczów). Brązowy medal w biegu na 200 metrów przez płotki zdobyła Monika Romaszko (KS Agros Zamość), tego samego koloru krążek zdobyła też na 80 m ppł. Na 200 m przez płotki wśród mężczyzn triumfował Jakub Mott (ZLKL Zielona Góra), który czasem 20.04 pobił rekord życiowy, wygrał też 110 m przez płotki, srebrny medal w tej konkurencji wywalczył Szymon Rojszczyk (MKS Osa Zgorzelec). W biegu na 600 m wszystkie medale zdobyły zawodniczki z klubów Zrzeszenia LZS — złoto wywalczyła Alicja Kaczmarek ((ALKS AJP Gorzów Wlkp.), srebro — Martyna Guzowska (LUKS Orkan Września), brąz — Monika Pietroń (ULKS Skoczek Pogórze). Wśród mężczyzn najlepszy na 600 m był Dawid Gutowski (LKS Vectra Włocławek). Karol Schiedel (MLKS Nadwiślanin Chełmno) przeszedł 5000 metrów w 26:28.76 i został mistrzem Polski. O nieco ponad 10 sekund wyprzedził na mecie Dawida Aleksandrowicza (UKS Przełaj Żerków). Kobiety w tej konkurencji mierzyły się na 3000 m — srebrny medal zdobyła Olga Zajączkowska (ALKS AJP Gorzów Wlkp.), a brązowy bijąc rekord życiowy Julia Musiołowska (UKS Przełaj Żerków). W skoku wzwyż triumfował Bartosz Kowalski (LUKS Orkan Września), który skoczył 1.93. W pchnięciu kulą złoty medal wywalczył Jakub Kanik (LKS Górnik Wałbrzych), który wynikiem 14.70 ustanowił w ostatniej kolejce rekord życiowy i o 1 cm wyprzedził srebrnego medalistę. Srebrny medal w rzucie dyskiem zdobyła Martyna Radawiec (MKS Osa Zgorzelec). Srebrny medal w rzucie młotem wywalczyła Aleksandra Nowaczewska (LUKS Start Nakło). Mistrzem Polski w rzucie oszczepem został Dominik Strupczewski (UKS Cypriana), brązowy medal wywalczył Eryk Kołodziejczak (LUKS Start Nakło). W biegu kobiet na 300 m srebrny medal zdobyła Olga Rzeszewska (ALKS AJP Gorzów Wlkp.), a brązowy Zuzanna Strzelewicz (LUKS Start Nakło). W biegu na 1000 m brązowy medal wywalczyła, bijąc rekord życiowy Katarzyna Serafin (MLUKS Tarnów), złoty medal na tym dystansie wśród mężczyzn zdobył Oliwer Jończyk (ULKS Talex Borzytuchom). W pchnięciu kulą trzy medale wywalczyły zawodniczki z naszych klubów — złoto Wiktoria Łuczak (KS Agros Zamość), srebro Daria Siemińska (LKS Lubawa, rż), brąz Wiktoria Fronczyk (LUKS Strzałków, rż). Złoty medal w skoku w dal zdobył Sebastian Wawrzyniak (GKS Start Długołęka), a brązowy Dawid Węclewski (LIUKS Kruszwica) — obaj pobili rekordy życiowe. W tej konkurencji wśród kobiet trzy medale dla naszych zawodniczek — złoto Weronika Kaźmierczak (UKS Błyskawica Domaniewice), srebro Emilia Michałowska (LUKS Hańcza Suwałki, rż), brąz Roksana Poll (UKS Orkan Środa Wlkp.). W 5-boju srebrny medal zdobyła Klaudia Kronburg (MULKS Juvenia Głuchołazy), a brązowy Wiktoria Gromada (MUKS Wisła Junior Sandomierz) — obie pobiły rekordy życiowe. W skoku o tyczce kobiet złoty medal zdobyła Zofia Flis (LKS Fenix Słupsk), bijąc wynikiem 3.80 rekord życiowy. Zosia po raz pierwszy startowała w zawodach w skoku o tyczce przed niespełna 13 miesiącami. W oszczepie kobiet srebrny medal wywalczyła Weronika Bajor (ULKS Uczniak Szprotawa), a brązowy Gabriela Butkiewicz (LUKS Hańcza Suwałki). W rzucie dyskiem mężczyzn srebrny medal zdobył Jarosław Andrzejczak (MLKS Echo Twardogóra), a brązowy Jakub Kanik (LKS Górnik Wałbrzych), bijąc rekord życiowy. Brązowy medal w rzucie młotem wywalczył także bijąc rekord życiowy Mateusz Modrzejewski (LLKS Pomorze Stargard). W pięcioboju mężczyzn triumfował z nowym rekordem życiowym Mateusz Murias (MLKS Agros Żary).

Fot. PZLA — T. Kasjaniuk