Szosowe Mistrzostwa Polski w jeździe na czas par i drużyn – 29 medali dla naszych klubów

W dniach 29 września i 1 października w Godzieszach Wielkich odbyły się szosowe Mistrzostwa Polski w jeździe na czas par i drużyn kobiet i mężczyzn. Zawodnicy z klubów naszego Zrzeszenia zdobyli na nich 29 medali — 8 złotych, 10 srebrnych i 11 brązowych. Dominowali w młodszych kategoriach, kategorie U-23 i elity zdominowały zespoły MAT Atom Deweloper oraz CCC Sprandi Polkowice. Organizatorami zawodów byli: Kaliskie Towarzystwo Kolarskie, gminy Godziesze Wielkie, Opatówek i Brzeziny, Starosta Kaliski, Miasto Kalisz oraz Wielkopolski Związek Kolarski.

Juniorki młodsze ścigały się na czas na dystansie 14 km. Zwyciężyła para z WLKS Krakus BBC Czaja — Martina Stecka i Julia Rusnarczyk, drugie miejsce zajęły Brygida Piersiak i Zuzanna Flis z KKS Azalia Brzóza Królewska, a trzecie Nikola Serema k i Nikola Wielowska z LUKS JF Duet Goleniów/OSSM LZS. Juniorzy młodsi mieli do przejechania 20 km. Wygrała para Kacper Majewski i Tobiasz Zaremba z KKS Gostyń, trzecie miejsce zajęli Radosław Frątczak i Michał Gałka z UKS Copernicus/SMS Toruń.

Na takim samym dystansie, 20 km, ścigały się juniorki. Tytuł mistrzowski wywalczyły Marta Jaskulska (OSSM LZS) i Aleksandra Kowalska z BCM Nowatex Ziemia Darłowska. Brązowy medal zdobyły Joanna Golec i Natalia Szymczak z UKS Mróz Jedynka Kórnik/OSSM LZS. Juniorzy mieli do przejechania 29 km. Wygrał Wiktor Richter i Damian Papierski z UKS Koźminianka Koźminek/OSSM LZS. Srebrny medal zdobyli Piotr Klimkowski i Dawid Migas z TKK Pacific Nestle Toruń, a brązowy Kacper Walkowiak i Maciej Kwiatkowski z UKS Copernicus/SMS Toruń. Na 29-kilometrowej trasie ścigały się także orliczki — srebrny medal wywalczyły Nikola Różyńska i Karolina Lipiejko z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz. W elicie kobiet brązowy medal wywalczyły Karolina Karasiewicz i Karolina Brewińska z TKK Pacific Nestle Toruń. Wśród orlików i elity wszystkie medal zdobyli zawodnicy CCC Sprandi Polkowice.

W rywalizacji drużynowej juniorek młodszych najlepsze okazały się wychowanki WLKS Krakus BBC Czaja, pokonując rywalki z MLKS Wieluń i KKS Azalii Brzózy Królewskiej. Wśród juniorów młodszych triumfowali zawodnicy UKS Copernicus/SMS Toruń, wyprzedzając KKS Gostyń. W kategorii juniorek triumfowały zawodniczki KS BCM Nowatex Ziemia Darłowska, za którymi uplasowały się reprezentantki UKS Mróz Jedynka Kórnik i ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz. Wśród juniorów pierwsze miejsce zajęli kolarze TKK Pacific Nestle Fitness Toruń, pokonując UKS Koźminiankę Koźminek i UKS Copernicus. W kategorii orliczek srebrny medal wywalczyły kolarki UKS Mróz Jedynka Kórnik, a brązowy ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz. Wśród orlików srebrny medal dla kolarzy KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, a brązowy dla KS Pogoń Mostostal Puławy. W elicie kobiet srebro dla drużyny TKK Pacific Nestle Fitness Toruń, a w elicie mężczyzn brąz dla kolarzy KK Tarnovia Tarnowo Podgórne.