CLKS Mazovia Ciechanów wygrała Drużynowy Puchar Polski w podnoszeniu ciężarów kobiet

W dniach 7-8 października w Ciechanowie odbył się Indywidualny i Drużynowy Puchar Polski kobiet w podnoszeniu ciężarów. Organizatorem turniejów był CLKS Mazovia Ciechanów. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał prezes klubu Krzysztof Talak. Minutą ciszy uczczono pamięć wspaniałego zawodnika i człowieka, medalisty olimpijskiego z Meksyku Marka Gołąba, który rozpoczynał swoją karierę sportową w LZS Wieszowa k. Bytomia. W turnieju indywidualnym do walki stanęło 12 zawodniczek, wytypowanych przez trenera kadry kobiet Antoniego Czerniaka, w tym 6 z klubów naszego Zrzeszenia. Najlepiej z nich zaprezentowała się Patrycji Piechowiak (Budowlani Całus Nowy Tomyśl), która zajęła 3 miejsce. Turniej wygrała Joanna Łochowska (UKS Zielona Góra). W turnieju drużynowym, wystartowało 17 zespołów — najwięcej w jego 15-letniej historii. 15. Drużynowy Puchar Polski wygrała CLKS Mazovia Ciechanów w składzie: Paulina Rutkowska, Milena Rutkowska, Aleksandra Pepłowska i wypożyczona z MGLKS Tarpan Mrocza Monika Marach. Drugie miejsce zajął MKS Unia Hrubieszów, a trzecie LKS Polwica Wierzbno. W turnieju startowało w sumie 10 klubów Zrzeszenia LZS, przy czym 3 z nich wystawiły dwie drużyny.