XXVI Międzynarodowy Turniej o Puchar Ziemi Kraśnickiej w zapasach w stylu wolnym

W Kraśniku już po raz dwudziesty szósty w dniach 6-7 października odbył się Międzynarodowy Turniej o Puchar Ziemi Kraśnickiej w zapasach w stylu wolnym kadetów i juniorów organizowany przez nasz klub LUKS Suples Kraśnik. Na matach rozłożonych w hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 rywalizowało ponad 250 zapaśników i zapaśniczek z 11 krajów, w tym między innymi z Kanady i Hiszpanii. Honorowy patronat nad zawodami objęli minister sportu i turystyki Witold Bańka oraz wiceminister sportu i turystyki Jarosław Stawiarski. Turniej ten cieszy się olbrzymią renomą, zawsze jest więcej chętnych niż tych, których Kraśnik może przyjąć. W uroczystości otwarcia uczestniczyli między innymi: wiceminister sportu i turystyki Jarosław Stawiarski, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzej Supron, posłowie Wojciech WilkJacek Sasin, starosta kraśnicki Andrzej Maj, burmistrz Mirosław Włodarczyk oraz liczne grono sponsorów i sympatyków zapasów.

W klasyfikacji drużynowej juniorów zwyciężyła Polska, przed Hiszpanią i Ukrainą. Startowało 84 zawodników i zawodniczek, stoczono 117 walk. Złote medale wywalczyło 5 Polaków, srebro 5, brąz 5.

W kat. 48 kg wygrała Agata Walerzak (MKZ Unia Racibórz), 55 kg Patrycja Gil (LUKS Suples Kraśnik), 63 kg Oktawia Skraińska (ZTS Sokół Lublin), 72 kg Natalia Strzałka (ZKS Slavia Ruda Śląska), 66 kg Kamil Banaszek (LKS Mazowsze Teresin).

W klasyfikacji drużynowej kadetów startowało 168 zawodników i zawodniczek, klasyfikację drużynową wygrała Polska przed Białorusią i Ukrainą. Polacy wywalczyli 3 złote, 10 srebrnych i 6 brązowych medali. Swoje kategorie wagowe wygrali: 60 kg Zofia Polowczyk (ULKS Tęcza Środa Wlkp.), 54 kg Daniel Budka (ZKS Stal Rzeszów) i 85 kg Kamil Sykuła (LMKS Krasnystaw).