16 medali naszych zapaśniczek i 13 zapaśników (styl wolny) na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

W Osielsku w dniach 13-15 października odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Zapasach kobiet i mężczyzn w stylu wolnym. W turnieju mężczyzn startowało 56 zawodników z 30 klubów (11 województw). Zapaśnicy z klubów naszego Zrzeszenia zdobyli 13 medali — 1 złoty, 4 srebrne i 8 brązowych. Klasyfikację drużynową wygrał LMKS Krasnystaw przed LKS Mazowsze Teresin. W turnieju kobiet startowały 43 zawodniczki z 23 klubów (12 województw). Zapaśniczki z klubów Zrzeszenia LZS zdobyły 16 medali — 4 złote, 5 srebrnych i 7 brązowych. W klasyfikację drużynową wygrał MKS Cement Gryf Chełm, trzecie miejsce zajął KS Sobieski Poznań.

Młodzieżowym mistrzem Polski w kategorii 57 kg został Mateusz Antoniak LMKS Krasnystaw. Młodzieżowymi wicemistrzami kraju zostali: 65 kg Viktar Shmuliai LKS Mazowsze Teresin, 86 kg Michał Szymański LKS Mazowsze Teresin, 97 kg Rafał Czyżowicz LKS Orzeł Namysłów, 125 kg Denis Mateyko UKS Iron Bulls Bielawa. Brązowe medale wywalczyli: 57 kg Szymon Makuch LKS Orzeł Namysłów, 65 kg Tomasz Stasicki LMKS Krasnystaw, 74 kg Mateusz Kampik LKS Dąb Brzeźnica (Rudnik) i Krzysztof Sobkowiak LKS Tęcza Środa Wlkp., 86 kg Adrian Czarnecki AKS Białogard i Łukasz Talarowski LMKS Krasnystaw, 97 kg Rafał Magdziak KS Sobieski Poznań, 125 kg Bartosz Dorosz MLKS Agros Żary.

Młodzieżowymi mistrzyniami Polski zostały: 48 kg Anna Król MKS Cement Gryf Chełm, 58 kg Katarzyna Mądrowska LKS Feniks Pesta (Stargard), 69 kg Beata Federowicz MKS Cement Gryf Chełm, 75 kg Karolina Nogaj KS Sobieski Poznań. Wicemistrzyniami kraju zostały: 48 kg Alicja Piersa MKS Cement Gryf Chełm, 53 kg Katarzyna Kamińska MKS Cement Gryf Chełm, 58 kg Kamila Pyżewska MLKS Wisła Świecie, 63 kg Karina Konarska MKS Cement Gryf Chełm, 69 kg Agata Talar LKS Dąb Brzeźnica (Rudnik). Brązowe medale wywalczyły: 53 kg Klaudia Szafrańska MKS Cement Gryf Chełm i Angelika Liczberska GKS Cartusia Kartuzy, 63 kg Marta Mechocka LKS Mazowsze Teresin i Ewa Alicka MLUKS Gwiazda Szczuczyn, 69 kg Aleksandra Ciunek LKS Orzeł Namysłów i Weronika Rybak LKS Znicz Chęciny i 75 kg Anna Urbanowicz MKS Cement Gryf Chełm.