Magdalena Karolak wicemistrzynią Europy w podnoszeniu ciężarów

Osiemnastoletnia Magdalena Karolak została wicemistrzynią Europy juniorek U-20 w kat. + 90 kg. Zawodniczka klubu KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki była druga w rwaniu, podrzucie i dwuboju. Drugi medal dla naszego kraju — brązowy — wywalczyła Kingi Kaczmarczyk (MAKS Tytan Oława) wśród juniorek U-20 w kat. 90 kg. Mistrzostwa Europy odbyły się w dniach 14-21 października w albańskim mieście Durres — startowali w nich zawodnicy i zawodniczki w kategorii wiekowej U-23 i U-20. Polska ekipa liczyła łącznie 22 sportowców, w tym 12 z klubów naszego Zrzeszenia.

Magdalena Karolak ma już na swoim koncie sporo osiągnięć — 4 miejsce w ME seniorek w Splicie (2017), brązowy medal ME U-17 (kat. + 69 kg) w Nowym Tomyślu w 2016, srebro ME U-17 (kat. + 69 kg) w Landskornie w 2015, medale mistrzostw Polski. Jest zawodniczką Włókniarza, ale wkrótce rozpoczyna treningi u Sebastiana Ołubka w LKS Dobryszyce. Przypominamy też, że to Magda zapalała znicz podczas naszych Igrzysk LZS w Spale.

W kategorii U-23 startowały 2 nasze zawodniczki — Agnieszka Kuczmaszewska (KS Agros Zamość) w kat 53 kg i Monika Dzienis (UKS Talent Wrocław) w kat. 58 kg — obie uplasowały się na 5 miejscach. W tej samej kategorii wiekowej startowało również 2 zawodników — w kat. 69 kg Piotr Poniedziałek (CLKS Mazovia Ciechanów) — zajął 4 miejsce, ale do brązowego medalu brakowało aż 17 kg i w kat. + 105 kg  Julian Falkowski (LUKS Meyer Elbląg) — 9. miejsce.

Wśród juniorek (U-20) startowało 5 naszych zawodniczek — wymieniona wyżej Magdalena Karolak oraz w kat. 48 kg Sylwia Oleśkiewicz (LKS Omega Kleszczów) — zajęła 7 miejsce (w podrzucie wywalczyła brązowy medal, do takiego medalu w dwuboju zabrakło jej 5 kg) i w tej samej kategorii Paulina Kudłaszyk (LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl) była 9; w kat. 90 kg Diana Flak (MKS Unia Hrubieszów) zajęła 7 miejsce; w kat. + 90 kg Elżbieta Uziak Elżbieta (WLKS Siedlce Nowe Iganie) była czwarta. Wśród juniorów startowało 3 naszych zawodników — w kat. 69 kg Szymon Jurecki (MGLKS Tarpan Mrocza) — zajął 8 miejsce, w kat. 77 kg — Kacper Badziągowski (MGLKS Tarpan Mrocza) — nie ukończył dwuboju i w kat. 105 kg — Marcin Izdebski (ŁKS Orlęta Łuków) był siódmy.

Fot. PZPC