Mistrzostwa Polski Młodzików (U-15) w podnoszeniu ciężarów — 39 medali naszych zawodników

W dniach 26-29 października w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w podnoszeniu ciężarów kobiet i mężczyzn (U-15). Startowało 222 sportowców, w tym 76 młodziczek i 146 młodzików. Reprezentowali oni 70 klubów (w tym 45 klubów z naszego Zrzeszenia) z 16 województw.

W klasyfikacji klubowej triumf UOLKA Ostrów Maz. przed LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl i GCK Kobylany, w wojewódzkiej — mazowieckie, przed lubelskim i wielkopolskim. W punktacji Sinclaira zwyciężyli wicemistrzyni Europy Monika Marach (MGLKS Tarpan Mrocza) i brązowy medalista ME Igor Osuch (LKS Horyzont Mełno). Zawodnicy z klubów naszego Zrzeszenia zdobyli 39 medali — 14 złotych, 11 srebrnych i 14 brązowych. Młodziczki zdobyły tych medali 21 (na 24 możliwe do zdobycia), młodzicy 18. Organizatorem mistrzostw był nasz klub WLKS Siedlce, z dyrektorem Stefanem Długoszem na czele.

Mistrzynie Polski U-15: 44 kg — Małgorzata Myjak (LUKS Nowosądeczanin Muszyna); 48 kg — Zuzanna Połka (KS Promień Opalenica); 53 kg — Monika Marach (MGLKS Tarpan Mrocza); 58 kg — Monika Szymanek (AKS Białogard); 63 kg — Karolina Kulik (LUKS Meyer Elbląg); 69 kg — Zuzanna Protokowicz (LKS Polwica Wierzbno); 75 kg — Karolina Michałek (UKS Talent Wrocław); +75 kg — Julia Janiak (MKS Unia Hrubieszów).

Wicemistrzynie Polski U-15: 44 kg — Karolina Leszczyńska (LSSS Start Maków Maz.); 48 kg — Klaudia Celińska-Mysław (WLKS Nowe Iganie Siedlce); 53 kg — Maria Połka (KS Promień Opalenica); 58 kg — Karolina Krawiec (UOLKA Ostrów Maz.); 63 kg — Julia Pikulska (LKS Polwica Wierzbno); 69 kg — Maria Karolak (KKS Włókniarz Konstantynów); 75 kg — Wiktoria Grochowska (KS Klimat Łapy).

Brązowe medalistki MP U-15: 44 kg — Ewa Moń (AKS Myślibórz), 48 kg — Weronika Grzegorzewska (LKS Polwica Wierzbno); 53 kg — Natalia Górniak (GLKRS Olimp Mircze); 69 kg — Ewa Kuczmaszewska (KS Agros Zamość); 75 kg — Karolina Siekierzyska (UOLKA Ostrów Maz.); +75 kg — Karina Mańczak (LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl).

Mistrzowie Polski U-15: 56 kg — Kacper Bogusz (GCK Kobylany), 62 kg — Kacper Przybył (LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl); 69 kg — Dominik Kalinowski (KS Ciechan Ciechanów), 77 kg — Konrad Paweł Romańczuk (SKA Feniks Siedlce); 85 kg — Miłosz Średziński (LKS Horyzont Mełno); +85 — Igor Osuch (LKS Horyzont Mełno).

Wicemistrzowie Polski U-15: 45 kg — Łukasz Bogusz (GCK Kobylany; 50 kg — Oskar Ołubek (LKS Omega Kleszczów); 56 kg — Patryk Barański (LKS Dobryszyce); 77 kg — Sebastian Kłos (GCK Kobylany); +85 kg — Jakub Dziewiczkiewicz (MKS Unia Hrubieszów).

Brązowi medaliści MP U-15: 45 kg — Kacper Kuczyński (AKS Myślibórz); 50 kg — Marcin Wiatrowicz (MGLKS Tarpan Mrocza); 56 kg — Aleksander Bryła (LKS opocznianka Opoczno); 62 kg — Szymon Wójcik (LKS Polwica Wierzbno); 69 kg — Grzegorz Godlewski (KS Klimat Łapy); 85 kg — Piotr Karolak (KKS Włókniarz Konstantynów); +85 kg — Szymon Lisiak (LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl).

Fot. PZPC Facebook