Zmarł Leszek Rzeszuto

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 4 listopada 2017 roku w wieku 78 lat zmarł po ciężkiej chorobie długoletni działacz Zrzeszenia LZS Leszek Rzeszuto.

ŚP. Leszek Rzeszuto urodził się 10 czerwca 1939 roku, do Zrzeszenia wstąpił w 1986 roku, pełnił w nim szereg odpowiedzialnych funkcji, które sprawował do ostatnich dni swojego życia, między innymi od 2000 roku był członkiem Prezydium Małopolskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe. Z wykształcenia był geografem, często uczestniczył w imprezach turystycznych organizowanych przez Krajowe i Małopolskie Zrzeszenie LZS. Były dyrektor dwóch krakowskich szkół, przez Koleżanki i Kolegów popularnie zwany „Profesorem”. Kurator sądowy, członek Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

Jego praca była ceniona i dostrzegana, został za nią wielokrotnie wyróżniony między innymi Srebrnym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką za Zasługi dla Sportu i Odznaką Zasłużonego Działacza LZS.

Ś.P. Leszek spocznie na Cmentarzu Parafialnym w Krakowie-Bielanach przy ulicy Marszałka Mikołaja Wolskiego, uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 8 listopada 2017 roku o godzinie 13.00.