23 medale zdobyli zawodnicy z naszych klubów na MP seniorów w podnoszeniu ciężarów kobiet i mężczyzn

5 listopada hali sportowej OSiR w Zamościu zakończyły się 24. Mistrzostwa Polski Kobiet i 87. Mężczyzn w Podnoszeniu Ciężarów seniorów. Zawodnicy z naszych klubów zdobyli łącznie 23 medale — 4 złote, 9 srebrnych i 10 brązowych. Kobiety zdobyły 15 medali, a mężczyźni 8. W turnieju kobiet wystartowały 72 zawodniczki z 27 klubów, a w turnieju mężczyzn 57 zawodników z 18 klubów. Trzecie miejsce w klasyfikacji łącznej klubów zajął MGLKS Tarpan Mrocza. Na podium seniorskim stawało dużo młodzieży.

Mistrzyniami kraju zostały dwie zawodniczki z naszych klubów — Monika Dzienis (UKS Talent Wrocław) w kat. 63 kg i Patrycja Piechowiak (LKS Całus Budowlani Nowy Tomyśl) w kat. 69 kg. Wicemistrzyniami zostały: Sylwia Oleśkiewicz (rocz. 1999, LKS Omega Kleszczów) w kat. 48 kg, Agnieszka Kuczmaszewska (KS Agros Zamość) w kat. 53 kg, Paulina Rutkowska (rocz. 2001, LKS Mazovia Ciechanów) w kat. 58 kg, Ewelina Czop (KS Agros Zamość) w kat. 63 kg, Dobrosława Kucharzak (LKS Całus Budowlani Nowy Tomyśl) w kat. 69 kg, Sabina Bagińska (LKS Horyzont Mełno) w kat. 90 kg, Magdalena Karolak (rocz. 1999, KKS Włókniarz Konstantynów) w kat. +90 kg.

Brązowe medale wywalczyły: Marlena Polakowska (GLKS POM-Iskra Piotrowice) w kat. 48 kg, Elżbieta Bielak (LKS Znicz Biłgoraj) w kat. 53 kg, Agata Rok (SKS Feniks Siedlce) w kat. 58 kg, Karolina Czajka (rocz. 2000, MKS Unia Hrubieszów) w kat. 63 kg, Katarzyna Lisewska (SKS Feniks Siedlce) w kat. 90 kg, Magdalena Pasko (MLKS Lechia Sędziszów Małopolski) w kat. +90 kg.

Wśród mężczyzn mistrzami kraju zostali: Jakub Wiatrowicz (rocz. 2000, MGLKS Tarpan Mrocza) w kat. 62 kg i Daniel Bajer (MGLKS Tarpan Mrocza) w kat. 77 kg. Wicemistrzami kraju zostali: Piotr Poniedziałek (CLKS Mazovia Ciechanów) w kat. 69 kg i Kacper Kłos (rocz. 1998, MGLKS Tarpan Mrocza) w kat. 85 kg. Brązowe medale wywalczyli: Karol Maksymowicz (rocz. 2000, KS Agros Zamość) w kat. 56 kg, Mikołaj Dach (rocz. 2000, KS Promień Opalenica) w kat. 62 kg, Kacper Badziągowski (rocz. 1998, MGLKS Tarpan Mrocza) w kat. 77 kg, Marcin Izdebski (rocz. 1999, ŁKS Orlęta Łuków) w kat 105 kg.

Na mistrzostwa świata w Anaheim (USA), które odbędą się na przełomie listopada i grudnia pojedzie 6 reprezentantów Polski — 3 kobiety i 3 mężczyzn. Na tej liście nie ma zawodników z naszych klubów.

Fot. PZC Facebook