Młodziczki z naszych klubów zgarnęły prawie wszystkie medale na Mistrzostwach Polski w zapasach kobiet

W Piotrkowie Trybunalskim w dniach 3-4 listopada odbyły się VI Mistrzostwa Polski Młodziczek w Zapasach Kobiet. Startowało 176 zawodniczek z 56 klubów (w tym 42 z naszego Zrzeszenia), stoczono 305 walk. Zawodniczki z naszych klubów zdobyły 34 medale na 40 możliwych do zdobycia! Wywalczyły 10 tytułów mistrzyń kraju i 9 wicemistrzowskich. W klasyfikacji klubowej zwyciężył AKS Białogard przed MLUKS Karlino i WLKS Siedlce.

Mistrzyniami kraju zostały: 32 kg — Natalia Kochanowska (Husaria Fight Team Kozielice), 34 kg — Natalia Homza (AKS Białogard), 37 kg — Monika Dadas (ULKS Suples Wierzbica), 40 kg — Nikola Wiśniewska (AKS Białogard), 44 kg — Oliwia Dąbrowska (MLUKS Karlino), 48 kg — Marika Trela (ULKS Gryf Wojnowo), 52 kg — Julia Nowicka (AKS Białogard), 57 kg — Klaudia Kudelska (WLKS Siedlce), 62 kg — Karolina Zakrzewska (MUKS Olimpik Suwałki), 67 kg — Wiktoria Powałowska (KS Sobieski Poznań).

Wicemistrzyniami kraju zostały: 32 kg — Maja Kmiecik (KS Sobieski Poznań), 34 kg — Kamila Kasprów (LKS Dąb Brzeźnica — Rudnik), 37 kg — Klaudia Podgórzak (WLKS Siedlce), 40 kg — Nikola Drozdek (MLKS Agros Żary), 44 kg — Wiktoria Bronowicka (LUKS Iskra Drogosze), 48 kg — Daria Jaczyńska (GKS Piast Wola), 52 kg — Aleksandra Witoś (LKS Orzeł Namysłów), 62 — Kinga Górecka (ULKS Gryf Wojnowo), 67 kg — Ewelina Ziółkowska (UKS Sokół Nowe Miasto Lubawskie).

Brązowe medale wywalczyły: 32 kg — Kinga Świrgoń (UKS CSW Lider Zamość), 34 kg — Dominka Rymuza (WLKS Siedlce) i Joanna Burszta (MLUKS Karlino), 37 kg — Joanna Samsonowicz (ZKS Koszalin) i Magdalena Indycka (AKS Białogard), 40 kg — Wanesa Kania (GKS Piast Wola), 44 kg — Nikoletta Szewczuk (AKS Piotrków Tryb.) i Agnieszka Lis (LKS Ceramik Krotoszyn), 48 kg — Kasia Kosińska (AKS Białogard), 52 kg — Andżelika Dąbrowska (MLUKS Karlino), 57 kg — Weronika Dyszkiewicz (LKS Spartakus Pyrzyce), 62 kg — Natalia Przeździk (LKS Znicz Chęciny), 67 kg — Daria Komorowska (KS Sobieski Poznań) i Magdalena Namyślak (LKS Cermaik Krotoszyn).

Fot. Andrzej Erbert / KS Sobieski Poznań